Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny postanowił sam przeprowadzić konsultację społeczne dotyczące komunikacji miejskiej. Co z tego wyjdzie?

Radny postanowił sam przeprowadzić konsultację społeczne dotyczące komunikacji miejskiej. Co z tego wyjdzie?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 13 styczeń 2022 16:04
Radny postanowił sam przeprowadzić konsultację społeczne dotyczące komunikacji miejskiej. Co z tego wyjdzie? Fot: KPP Inowrocław

Ostatnie tygodnie dobrych wiadomości dla pasażerów inowrocławskiego MPK nie przyniosły, najpierw dowiedzieli się, że kilka dni w roku autobusy nie będą jeździć w ogóle, następnie przewoźnik wprowadził cięcia w kursach. Radny Dobromir Szymański uważa, że mimo wszystko należy w tej sprawie przeprowadzić konsultację społeczne, gdy ratusz mu odmówił, zapowiedział, że samemu je zorganizuje.


Sprawa nie jest łatwa, bowiem Inowrocław, co zabrzmi trochę paradoksalnie, cierpi dzisiaj za to, że jako jedno z pierwszych miast wprowadziło ekologiczny tabor autobusowy. Dzisiejsze wzrosty cen prądu i gazu są dla ekologicznego taboru niekorzystne.

 

Radny Dobromir Szymański wyjaśnia, że wielu mieszkańców zwraca się do niego z prośbą o interwencję po zmianach w rozkładach jazdy. Zaproponował on w odpowiedzi na te wnioski przeprowadzenie szerokich konsultacji z mieszkańcami. Wiceprezydent Ewa Witkowska opowiadając na jego propozycję odpowiada, że MPK przed korektami rozkładów przeprowadziło swoje badania. Zdaniem Witkowskiej obcięte kursy były niekonomiczne.

 

- W związku z bezczynnością urzędu zdecydowałem się uruchomić własne konsultacje. Utworzyłem własną skrzynkę mailową: mpk.konsultacje@gmail.com , na której mieszkańcy będą mogli zgłaszać mi osobiście, jakie połączenia powinny zostać przywrócone, jakie powinny zostać utworzone oraz wyrazić swoją opinię nt. funkcjonowania MPK. Utworzyłem także anonimową ankietę dla mieszkańców, która dostępna jest pod linkiem (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf3gMxC1SttnhpWw9xKJwgr5RDkFNOYtZxFRFiYHTxcEI-Zlw/viewform?usp=sf_link) - informuje radny Szymański, licząc na dobrą współpracę z władzami MPK.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu