Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny postanowił sam przeprowadzić konsultację społeczne dotyczące komunikacji miejskiej. Co z tego wyjdzie?

Radny postanowił sam przeprowadzić konsultację społeczne dotyczące komunikacji miejskiej. Co z tego wyjdzie?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 13 styczeń 2022 16:04
Radny postanowił sam przeprowadzić konsultację społeczne dotyczące komunikacji miejskiej. Co z tego wyjdzie? Fot: KPP Inowrocław

Ostatnie tygodnie dobrych wiadomości dla pasażerów inowrocławskiego MPK nie przyniosły, najpierw dowiedzieli się, że kilka dni w roku autobusy nie będą jeździć w ogóle, następnie przewoźnik wprowadził cięcia w kursach. Radny Dobromir Szymański uważa, że mimo wszystko należy w tej sprawie przeprowadzić konsultację społeczne, gdy ratusz mu odmówił, zapowiedział, że samemu je zorganizuje.


Sprawa nie jest łatwa, bowiem Inowrocław, co zabrzmi trochę paradoksalnie, cierpi dzisiaj za to, że jako jedno z pierwszych miast wprowadziło ekologiczny tabor autobusowy. Dzisiejsze wzrosty cen prądu i gazu są dla ekologicznego taboru niekorzystne.

 

Radny Dobromir Szymański wyjaśnia, że wielu mieszkańców zwraca się do niego z prośbą o interwencję po zmianach w rozkładach jazdy. Zaproponował on w odpowiedzi na te wnioski przeprowadzenie szerokich konsultacji z mieszkańcami. Wiceprezydent Ewa Witkowska opowiadając na jego propozycję odpowiada, że MPK przed korektami rozkładów przeprowadziło swoje badania. Zdaniem Witkowskiej obcięte kursy były niekonomiczne.

 

- W związku z bezczynnością urzędu zdecydowałem się uruchomić własne konsultacje. Utworzyłem własną skrzynkę mailową: mpk.konsultacje@gmail.com , na której mieszkańcy będą mogli zgłaszać mi osobiście, jakie połączenia powinny zostać przywrócone, jakie powinny zostać utworzone oraz wyrazić swoją opinię nt. funkcjonowania MPK. Utworzyłem także anonimową ankietę dla mieszkańców, która dostępna jest pod linkiem (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf3gMxC1SttnhpWw9xKJwgr5RDkFNOYtZxFRFiYHTxcEI-Zlw/viewform?usp=sf_link) - informuje radny Szymański, licząc na dobrą współpracę z władzami MPK.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu