Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław pamięta o 82 rocznicy zbrodni katyńskiej

Inowrocław pamięta o 82 rocznicy zbrodni katyńskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 13 kwiecień 2022 15:42
Inowrocław pamięta o 82 rocznicy zbrodni katyńskiej Fot: UM Inowrocław

13 kwietnia w Polsce obchodzimy jako Narodowy Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej, tego dnia wspominamy ponad 20 tys. polskich oficerów, przedstawicieli naszych elit, w bestialski sposób zamordowanych przez Rosję sowiecką. Od 12 lat tego dnia wspominamy także osoby, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej, z śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele.

Dzisiaj w Inowrocławiu przy głazie znajdującym się obok Dębu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbyły się uroczystości patriotyczne, które poprzedziła Msza Święta. Przedstawiciele samorządu, delegacja Garnizonu Inowrocław, przy akompaniamencie orkiestry Inowrocławski Kopalni Soli złożyła wiązanki kwiatów.

 

Fot: UM Inowrocław

 

Katyń kojarzy się ze wschodem, to jednak trzeba pamiętać, że wśród ofiar są osoby wcześniej związane z naszym regionem, chociażby oficerowie policji, czy weterani Powstania Wielkopolskiego. Im wszystkim oddany został należny hołd.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu