Jesteś tutaj: HomeInowrocławSędziował niedawno półfinał Ligi Mistrzów, był gościem miasteczka sportowego w Inowrocławiu

Sędziował niedawno półfinał Ligi Mistrzów, był gościem miasteczka sportowego w Inowrocławiu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 06 czerwiec 2022 11:06
Sędziował niedawno półfinał Ligi Mistrzów, był gościem miasteczka sportowego w Inowrocławiu Fot: Jan Kaliski / Ki24.info

Za nami pierwszy weekend czerwca, na Placu Klasztornym w Inowrocławiu w piątek powstało małe miasteczko sportowe, którego gościem był Szymon Marciniak, polski sędzia międzynarodowy, który w ostatnim czasie stał się jednym z najważniejszych sędziów na świecie. Był to element obchodów 100-lecia KS Cuiavia Inowrocław.

W ramach setnego jubileuszu inowrocławskiego klubu zorganizowano sportowe konkursy i minimecze, to jednak wizyta Szymona Marciniaka wywołała największy oddźwięk. W szczególności u młodych sportowców, którzy nie chcieli przegapić okazji do zrobienia sobie zdjęcia z sędzią, który na boisku ma do czynienia z największymi piłkarskimi gwiazdami.

 

Szymon Marciniak mecze Ekstraklasy sędziuje od 2009 roku. Pierwsze mecze z w fazie grupowej Ligi Mistrzów sędziował w 2014 roku, ale to ostatni sezon był dla niego najważniejszy, bowiem poprowadził dwa mecze 1/8 finału Ligii Mistrzów, ćwierćfinał oraz półfinał FC Liverpool – Villareal, za który otrzymał wiele pozytywnych ocen. Szymon Marciniak znalazł się też w obsadzie sędziowskiej Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Katarze.

 

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

 • Tegoroczny sierpień pod względem problemu suszy może być najgorszy od dekad

  Polska jest jednym z państw najbardziej zagrożonych kryzysem wodnym, który postępuje wraz ze zmianami klimatu. Obok wysokich temperatur problem niedoboru wody pogłębia też nieumiejętne zarządzanie intensywnymi opadami, które następują po okresach ubogich w deszcz. Szacuje się, że podczas 20-minutowego deszczu z dachu o powierzchni 120 mkw. można zebrać nawet 360 litrów wody, pod warunkiem wdrożenia odpowiednich rozwiązań, które pozwolą ją efektywnie gromadzić i dalej zagospodarować. – Woda opadowa jest ogromnym potencjałem i jest jej wielokrotnie więcej niż tej, którą mamy w miastach. Naszym celem powinno być wykorzystanie tego potencjału – podkreśla Tomasz Grochowski z Retencja.pl.

Wiadomości z regionu