Jesteś tutaj: HomeInowrocławAwantura o mikrofon w klapie posła PiS

Awantura o mikrofon w klapie posła PiS

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 19 wrzesień 2023 12:42

Dość zaskakujący był początek tygodnia w inowrocławskiej polityce – posła Bartosza Kownackiego naszła po konferencji prasowej chęć odwiedzenia prezydenta Ryszarda Brejzy, aby pomóc mu pozyskiwać rządowe fundusze. Włodarza Inowrocławia nie zastał, to nie przeszkodziło jednak w utarczkach, a sprawa miała być już blisko nawet drogi sądowej.

 

Fakt niepodważalny jest taki, że Inowrocław jako miasto zalicza się do tych samorządów, które z rządowych funduszy otrzymują jedno z najniższych dofinansowań. Inowrocławski ratusz i prezydent Ryszard Brejza podnosili to nie raz zarzucając, że rząd wspiera głównie samorządy, gdzie rządzą włodarze z PiS. Politycy Prawa i Sprawiedliwości uważają z kolei, że władze Inowrocławia nie potrafią współpracować z rządem. Poseł Bartosz Kownacki na poniedziałkowej konferencji prasowej mówił, że gdyby prezydent Brejza poprosił o spotkanie to by do niego doszło.

 

- Bartosz Kownacki postanowił w poniedziałek pomimo braku kontaktu z ratusza, się do niego wprosił, tłumaczył po chęcią wsparcia inowrocławian. W magistracie prezydenta Brejzy nie było, miał być na spotkaniu dotyczącym pozyskiwania funduszy europejskich, parlamentarzystę podjął Wojciech Piniewski, nie zgadzając się jednak na obecność mediów na spotkaniu i transmitowanie go przez współpracowników parlamentarzysty na żywo w internecie. Poseł PiS-u postanowił odwiedzić w kampanii prezydenta Inowrocławia. Ten dostrzegł próbę inwigilacji – tak to zdarzenie relacjonuje na Facebook-u prezydent Ryszard Brejza.

 

Awantura o mikrofon krawatowy

Parlamentarzysta wchodząc do ratusza miał przyczepiony do marynarki mikrofon, który był dość widoczny, głównie na potrzeby transmisji na żywo.

 

- Proszę jednak wyobrazić sobie zdumienie mojego Zastępcy, który w trakcie spotkania dostrzegł w fałdach marynarki posła...ukryty mikrofon! Po zwróceniu stosownej uwagi urządzenie zostało przez pisowskiego parlamentarzystę zdeponowane na dalszą część spotkania w naszym sekretariacie. To kolejne potwierdzenie tego, że nabyte przez funkcjonariuszy PiS nawyki związane z podsłuchiwaniem wszystkich i wszelkimi metodami weszły im głęboko w krew. – tak skomentował to prezydent Ryszard Brejza.

 

– Poszedłem z mikrofonem, który był widoczny w klapie, był po prostu wpięty – odnosi się poseł Bartosz Kownacki – Zostałem oddzielony od swojego swojego asystenta, który robił tę transmisję. Pan prezydent Brejza pomimo tej wyciągniętej ręki jak pomóc miastu Inowrocław, sformułował szalenie dla mnie krzywdzące, ale też niewyobrażalne insynuację. Jak można kogoś podsłuchać jeżeli wszyscy dziennikarze i wszyscy oglądający transmisję live widzieli, że mam wpięty ten mikrofon.

 

Kownacki informuje nas, że rozważał pozwanie swojego oponenta politycznego – Jest coś takiego jak kodeks honorowy i żeby zmierzyć się nawet w pojedynku sądowym to trzeba mieć zdolność honorową. Nie będę dla kogoś takiego jak pan prezydent Brejza nawet chwili swojego czasu tracił.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu