Jesteś tutaj: HomeInowrocławFundusze społeczne i alimentacyjne w Inowrocławiu mogą chwilo przestać być wypłacane

Fundusze społeczne i alimentacyjne w Inowrocławiu mogą chwilo przestać być wypłacane

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 20 listopad 2023 19:00

Senator Ryszard Brejza poinformował po kontroli senatorskiej w Urzędzie Miasta Inowrocławia, że z powodu braku decyzji o powołaniu komisarza dla Inowrocławia zagrożona może być wypłata świadczeń socjalnych dla inowrocławian. Żeby móc te pieniądze skierować do mieszkańców muszą być podjęte czynności przez prezydenta, a tej funkcji od 36 dni nikt nie pełni. Brejza za ewentualne problemy obwinia wojewodę i premiera, którzy zwlekają z powołaniem komisarza.

Zdaniem senatora Ryszarda Brejzy w obecnym stanie prawnym nie można skierować świadczeń rodzinnych i z funduszu alimentacyjnego do beneficjentów, bowiem trzeba najpierw zadekretować przesunięcie ponad 1,6 mln zł, które przelano na konto miasta, ale Urząd bez podpisu prezydenta/komisarza nie zrobi z nimi nic dalej. Podobna sytuacja jest ze świadczeniami dla osób udzielających świadczeń uchodźcom z Ukrainy w kwocie 40 zł na dzień, bowiem do tego potrzebne są przesunięcia w budżecie miasta, które musi uchwalić Rada Miejska. Ta jednak w praktyce jest sparaliżowana, bowiem procedowane projekty, w szczególności dotyczące budżetu, opracowuje prezydent, który powinien przed przekazaniem ich radnych je podpisać.

 

Brejza wymienia całą litanie spraw, które stoją w miejscu, tym także projekty dofinansowywane przez Unię Europejską. Sprawy świadczeń socjalnych mogą jednak najbardziej uderzyć w inowrocławian.

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Wiadomości z regionu