Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław w grudniu zabłyśnie ponownie świetlnymi iluminacjami. Trwa ich montaż

Inowrocław w grudniu zabłyśnie ponownie świetlnymi iluminacjami. Trwa ich montaż

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 22 listopad 2023 10:07
Inowrocław w grudniu zabłyśnie ponownie świetlnymi iluminacjami. Trwa ich montaż Fot: UM Inowrocław

Tysiące światełek już wkrótce będzie budować świąteczny klimat Inowrocławia. Szczególnym miejscem będzie Park Solankowy, który dzięki oświetleniu wieczorami stanie się nieco magiczny. W samym centrum miasta stanie choinka, która z naturalnych powodów będzie oświetlona, a towarzyszyć będą jej elementy iluminacyjne jak np. rozświetlony renifer.

 

Ozdobione zostaną barierki na mostku prowadzącym do tężni oraz fontanna na terenie Ogrodów Papieskich. Świąteczne iluminacje będzie można także zobaczyć na wejściu i koronie tężni.Ponadto oświetlony kurtynami świetlnymi zostanie budynek ratusza przy al. Ratuszowej 36. Świąteczne oświetlenie pojawi się także na budynkach Urzędu Miasta przy al. Ratuszowej 33-35 oraz al. H. Sienkiewicza 1. Zamontowana zostanie również świetlna fontanna na skwerze Obrońców Inowrocławia.

Na razie trwają prace instalacyjne, a na start iluminacji nieco poczekamy do 6 grudnia. Światła będą budować klimat świąteczny miasta do 11 stycznia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Listopad 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu