Jesteś tutaj: HomeInowrocławW inowrocławskiej policji poleciały głowy. To następstwo śmierci 27-latka

W inowrocławskiej policji poleciały głowy. To następstwo śmierci 27-latka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 31 maj 2024 11:26

Śmierć 27-letniego Michała wstrząsnęła Inowrocławiem – dwójka interweniujących byłych już policjantów została zwolniona dyscyplinarnie i trafili do aresztu, gdzie usłyszeli zarzuty karne. Na tym jednak nie koniec – zastępca komendanta powiatowego policji w Inowrocławiu stracił stanowisko.

Wyjaśnienie tej sprawy jest o tyle prostsze, że byli policjanci mieli w kamizelce kamery, co pozwoliło ich przełożonym oraz prokuraturze łatwo ustalić przebieg interwencji. Z ustaleń programu ,,Uwaga TVN” wynika, że interweniujący najpierw skuli 27-latka, po czym wobec leżącego użyli kilka razy paralizatora. Było to bezsprzecznie rażącym naruszeniem władzy, dlatego szybka decyzja Policji o wydaleniu ich ze służby. W dalszej kolejności trafili do aresztu, gdzie prokurator postawił im zarzuty karne.

 

Nadużywanie paralizatora doprowadziło do zatrzymania akcji serca u 27-latka, który trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

 

Z ustaleń ,,Uwagi” wynikać ma, że próbowano początkowo zataić użycie paralizatora. Policja prowadzi postępowanie dyscyplinarne w związku z tym wobec dyżurnego. Stanowisko stracił też jeden z dowódców garnizonu – zastępca komendanta. Przed Bożym Ciałem obowiązki zastępcy komendanta w Inowrocławiu objął insp. Jakub Gorczyński, który kierował komisariatem policji Bydgoszcz-Szwederowo.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu