Jesteś tutaj: HomeInowrocławKierownik Pakoskiego wysypiska dłużej posiedzi w areszcie. Chciał budować sortownie pod Barcinem

Kierownik Pakoskiego wysypiska dłużej posiedzi w areszcie. Chciał budować sortownie pod Barcinem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 05 czerwiec 2024 15:00
Kierownik Pakoskiego wysypiska dłużej posiedzi w areszcie. Chciał budować sortownie pod Barcinem Fot: CBŚP

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy o zatrzymaniu przez służby Piotra S., kierownika wysypiska komunalnego w Giebni, należącego do gminy Pakość na wniosek łódzkiej prokuratury. Piotr S. w areszcie spędzi przynajmniej 3 najbliższe miesiące, co może świadczyć o dużym ciężarze dowodowym. Jego nazwisko pojawia się też w kontekście sąsiedniego powiatu żnińskiego.

Piotr S. został zatrzymany w związku z zarzutami o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz działaniem na szkodę środowiska. Jego zatrzymanie poprzedziły badania laboratoryjne próbek z wysypiska w Giebni co pozwala nam twierdzić, że pod Pakością mafia śmieciowa zwoziła odpady niebezpieczne. Piotrowi S. grozi nawet 8 lat więzienia. Prowadzenie śledztwa w Łodzi świadczy o tym, że mówimy o grupie przestępczej działającej w całej Polsce.

 

Piotr S. chciał budować sortownie pod Barcinem

Piotr S. znany był do tej pory głównie z powodu kontrowersyjnych dla społeczności lokalnej planów budowy sortowni odpadów w Mamliczu w gminie Barcin. Ta sprawa elektryzowała lokalną społeczność, mieszkańcy nie chcąc mieć sortowni przy swoich zabudowaniach się skrzykiwali i protestowali. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bydgoszczy, aby zachować bezstronność zobowiązała burmistrza sąsiedniego Łabiszyna do przeprowadzenia postępowania środowiskowego. W marcu burmistrz Jacek Idzi Kaczmarek wydał decyzję negatywną.

 

Piotrowi S. przysługuje możliwość zaskarżenia tej decyzji, ale na razie ma poważniejsze kłopoty, bowiem najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu