Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu Brejza zrobił fenomenalny wynik

W Inowrocławiu Brejza zrobił fenomenalny wynik

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 10 czerwiec 2024 04:24

Ponad 52% głosujących inowrocławian oddało głos na europosła Krzysztofa Brejzę, zważając na to, że do wyboru mieli 77 kandydatów – można powiedzieć, że Brejza rozbił bank. W Inowrocławiu i w powiecie inowrocławskim dominowała w tych wyborach Koalicja Obywatelska.

Na KO w powiecie inowrocławskim głos oddało 46,7% wyborców, w samym Inowrocławiu to poparcie było jeszcze większe, bo wyniosło 55,2%. PiS w powiecie uzyskał 31,5%, w Inowrocławiu już mniej bo 26,1%. Na Konfederację oddano w powiecie 9,7%, ale już w mieście tylko 7,5%. Trzecia Droga uzyskała 6,6% w powiecie i niecałe 5% w Inowrocławiu. Gdyby od powiatu inowrocławskiego zależało przekroczenie 5% progu wyborczego to nie przekroczyłaby go Lewica, która zdobyła zaledwie 3,9% głosów. W Inowrocławiu był to nieco lepszy wynik bo 4,8%.

 

TOP5 kandydatów w powiecie inowrocławskim:
1. Krzysztof Brejza KO - 17,6 tys.
2. Kosma Złotowski PiS - 6,1 tys.
3. Krzysztof Szczucki PiS – 2,5 tys.
4.Tomasz Mentzen Konfederacja - 1,9 tys.
.5 Sławomir Ozdyk Konfederacja – 1,2 tys.

 

Powyżej tysiąca głosów uzyskał jeszcze tylko Dariusz Kurzawa z Trzeciej Drogi.

 

TOP5 kandydatów w Mieście Inowrocławiu:
1. Krzysztof Brejza KO – 10,5 tys.
2. Kosma Złotowski PiS – 2,5 tys.
3. Krzysztof Szczucki PiS – 1,4 tys.
4. Tomasz Mentzen Konfederacja – 0,7 tys.
5. Sławomir Ozdyk – 0,5 tys.

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

 • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

  Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu