Jesteś tutaj: HomeInowrocławOpozycja pyta kiedy prezydent otworzy propagandowe radio

Opozycja pyta kiedy prezydent otworzy propagandowe radio

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 02 luty 2014 14:47

W sobotę wystartował nowy portal poświęcony Inowrocławiu. Od pozostałych różni się on jednak tym, że jest prowadzony za pieniądze publiczne przez Kujawskie Centrum Kultury. Kiedyś PZPR miał swój organ prasowy w postaci „Trybuny Ludu”. Dziś, kilkadziesiąt lat później, mamy do czynienia z „Naszym Miastem, ratuszową telewizją i portalem – odnosi się opozycja do nowej inicjatywy medialnej.

Uważamy, że zamiast bawić się w baronów medialnych za nasze pieniądze, władza powinna zająć się młodymi mieszkańcami, którzy nie widząc perspektyw, opuszczają miasto. Pieniądze, zamiast na gazetkę, telewizję i portal, można przeznaczyć na ważniejsze cele – pisze do nas Ruch Nowy Inowrocław. W tej kwestii jednak zgodna jest cała inowrocławska opozycja, która uważa, że  prezydent nadużywa swojej władzy.

 

Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że do pełnego „imperium medialnego” brakuje jeszcze radia. Może Pan Prezydent wystąpił już o koncesję do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ? Nie wiemy – pyta Nowy Inowrocław.

 

Interpelacje w sprawie kosztów funkcjonowania miejskich mediów złożył w ubiegły poniedziałek radny Andrzej Kieraj. Ratusz ma mu odpowiedzi udzielić na piśmie. 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu