Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 maj 2016
wtorek, 10 maj 2016 00:05

133 urodziny Leona Barciszewskiego

Przez 7 lat był prezydentem Bydgoszczy, jego służbę miastu przerwała śmierć, z rąk barbarzyńców, którzy najechali gród nad Brdą jesienią 1939 roku. Leona Barciszewskiego śmiało możemy wpisywać do grona najwybitniejszych bydgoszczan.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek w węgierskim parlamencie odbyła się 3. Konferencja Przyjaciół Węgier, której celem było upamiętnienie 60-tej rocznicy rewolucji z 1956, która wybuchał w Budapeszcie. Polskę reprezentował w tym wydarzeniu Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Wizyta najwyższego przedstawiciela polskiego parlamentu, była kolejną po odwiedzinach premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy w Budapeszcie.

Opublikowano w Magyar Hirek

Do zdarzenia doszło w sobotę na ulicy Jagiellońskiej. W związku z obchodzonymi dzień później uroczystościami rocznicy zakończenia II wojny światowej, na latarniach w centrum miasta wywieszone były biało-czerwone flagi. Operator monitoringu miejskiego zauważył jak pijany mężczyzna znieważa polską flagę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami pierwszy tydzień rowerowej rywalizacji europejskich miast – European Cycling Challenge 2016. Wyklarowała się już klasyfikacja przejechanych przez mieszkańców konkretnych miast kilometrów. Bydgoszczanie są w tej zabawie debiutantami i klasyfikują się na wysokim piątym miejscu, ale gonić nas próbują Szwedzi, Włosi i Francuzi.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Przewrót w miejskich strukturach PiS-u w Inowrocławiu nie podoba się radnym Rady Miejskiej, którzy w wyborach samorządowych startowali z komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. W praktyce oznacza to, że partia rządząca, w Radzie Miejskiej Inowrocławia nie funkcjonuje. Sytuacja ta pokazuje tylko, jak mocno napięte są relacje z PiS-ie na Kujawach.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu