Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 lipiec 2016

Jedna z galerii handlowych (kapitał niemiecki) promuje seanse letniego kina, które nie kryjmy, mają również za cel przyciągnąć klientów. Inicjatywa zorganizowania letniego kina zrodziła się również na starówce, ale nie wiadomo czy dojdzie do skutku, z powodu zaporowych stawek za zajęcie pasa ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przynajmniej tak uważa prezydent Rafał Bruski i jego pełnomocnik ds. utworzenia metropolii Łukasz Krupa. Odejście rządu od ustawy o związkach metropolitalnych wymusiło potrzebę poszukania nowej formy współpracy Bydgoszczy z sąsiadami. Taką ma być powstanie stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego – Metropolia Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 07 lipiec 2016 13:23

Nowy rozgrywający w Łuczniczce

Rozgrywający Patryk Szczurek będzie od nowego sezonu PlusLigi zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz. 

 

Opublikowano w Sport

Rozmawiamy z ekspertem Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, socjologiem medycyny dr. Stanisławem Maksymowiczem na temat sytuacji młodych lekarzy w Polsce i jej wpływu na nasze bezpieczeństwo zdrowotne. Temat wydaje się na czasie również w naszym regionie, gdyż Region Bydgoski NSZZ Solidarność uważa, że sprawą powinna zająć się Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mikołaj Głuszkowski (były działacz Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”, działający również w probydgoskich organizacjach) na swoim blogu odnosi się do entuzjazmu jaki towarzyszy piłce nożnej w naszym kraju po dobrych występach naszej reprezentacji na Euro2016, przy tym wyraża ubolewanie, że w Bydgoszczy piłka upada. Publikujemy treść całego wywodu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W połowie czerwca, podczas wizyty w Bydgoszczy sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa zapalił zielone światło dla budowy drogi ekspresowej S-10 do 2022 roku na odcinku Bydgoszcz – Solec Kujawski – Toruń. Gdyby doszło jednak do zmiany wariantu przebiegu trasy, to inwestycja ta ulec mogłaby opóźnieniu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu