Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 marzec 2018

Położone na południowy-zachód od Budapesztu miasto Veszprém było gospodarzem tegorocznego centralnych Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Obchodzone jest ono od 2007 roku zawsze 23 marca. Tradycją się stało również uczestnictwo prezydentów obu państw centralnych uroczystościach. Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej świętowano również w wielu innych polskich i węgierskich miastach.

Opublikowano w Magazyn

Kilkaset osób wzięło udział w bydgoskiej manifestacji z okazji tzw. ,,Czarnego Piątku”, będącego wyrazem sprzeciwu wobec zaostrzania prawa aborcyjnego. Pojawiały się jednak też głosy domagającej się liberalizacji prawa tak, aby aborcja była dostępna na życzenie.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 24 marzec 2018 11:31

Zoltán z Hungarici pozdrawia Bydgoszcz

Pozdrawiam walecznych Polaków – mówi na nagraniu wokalista Hungarici Fábián Zoltán. Kilka zdań nagrał z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, którzy przypadał w piątek 23 marca. Swoje słowa dedykował przede wszystkim bydgoszczanom.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 25 marca w Fordońskiej Dolinie Śmierci odbędzie się XVIII edycja Misterium Męki Pańskiej. Przedsięwzięcie gromadzi około 350 samych wolontariuszy, do tego dochodzą tysiące bydgoszczan, którzy chcą ten dzień wspólnie przeżywać i szukać refleksji. Misterium będzie można zobaczyć w dwóch odsłonach – o godzinie 16:00 i 20:00.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny Jarosław Wenderlich złożył interpelacje o politykę finansową Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz w 2017 roku. Okazuje się, że zakończyło ono ubiegły rok z dodatnim bilansem, w kwocie kilkuset tysięcy złotych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

  W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

 • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

  Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu