Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 25 listopad 2020

Po protestach rolników rząd wstrzymał się z zamiarem wdrażania zakazu prowadzenia hodowli zwierząt na futra. O sprawie we wtorek przypomnieli w Bydgoszczy aktywiści Vivy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mutacje, jakim ulega koronawirus SARS-CoV-2, rozprzestrzeniają się po całym świecie - ale nie powodują, że staje się on bardziej zaraźliwy – wynika z opublikowanych w środę badań.

Opublikowano w Magazyn

Obecnie działalność bibliotek jest niemożliwa, z uwagi na obostrzenia epidemiczne. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią ma pomysł, jak wznowić działalność od przyszłego wtorku – 2 grudnia, wdrażając dość niecodzienne standardy sanitarne. Na terenie gminy będziemy mogli wypożyczyć książki ,,na wynos”.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jedną z trudniejszych decyzji bydgoskiego samorządu jest podjęcie decyzji co dalej z Wiaduktami Warszawskimi, na których od kilku tygodni ruch ograniczony jest do jednego pasa w każdym kierunku, z uwagi na zły stan techniczny. ZDMiKP zlecił ekspertyzę, która ma wskazać możliwe warianty działania. Rokowania nie są jednak zbyt optymistyczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z problemami, ale udało się ruszyć – ratusz planuje, do końca roku, zrefundować 2,4 tys. szczepionek na grypę dla mieszkańców powyżej 65 roku życia. Jak poinformowała na dzisiejszej zdalnej sesji Rady Miasta dyrektor Agnieszka Bańkowska – udało się ten zamiar zrealizować już w 34%.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeżeli w optymistycznym scenariuszu szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczną się w styczniu lub w lutym, to populacyjna odporność pojawi się pewnie dopiero pod koniec wiosny czy na początku lata - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Opublikowano w Magazyn

W poniedziałek 23 listopada według danych pochodzących z Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej wynikało, że mamy w województwie kujawsko-pomorskim 32.929 aktywnych przypadków COVID-19, są to ostatnie dane pozwalające pokazać stan epidemii w naszym województwie, bowiem od wtorku decyzją Ministerstwa Zdrowia zaprzestano przekazywania tych informacji. O aktualnej sytuacji epidemicznej na Portalu Kujawskim raportowaliśmy bez przerwy od marca.

Opublikowano w Regionalne

Od marca 2018 roku tramwaje nie kursowały pomiędzy Rondem Bernardyńskim a Babią Wsią, W ostatnim czasie tory zostały na wysokości ulicy Babia Wieś zdemontowane. Trudno na dzisiaj wskazać kiedy tramwaje ponownie pojadą wzdłuż Toruńskiej od Ronda Bernardyńskiego, bowiem wciąż trwają analizy co z bieżącą sytuacją zrobić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu