Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 17 sierpień 2020

W przyszłą środę mija ostateczny termin składania przez samorządy wniosków do rządowego programu Kolej Plus, który zakłada dofinansowanie rządowe na poziomie 85% wartości inwestycji. W naszym województwie samorządowcy toczą rozmowy właściwie tylko wokół tematu włączenia do sieci kolejowej Koronowa, ale koncepcje zmieniają się jak kalejdoskopie.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Dyskusja o budowie elektrowni jądrowej w Polsce toczy się już od wielu lat, nie trzeba być jednak specjalnym znawcą tematu, aby zauważyć, że nie ruszyły one zbyt daleko. Do tej pory nie wybrano ostatecznie ani lokalizacji elektrowni, ani też technologii. Obecnie Ministerstwo Klimatu prowadzi konsultacje nad aktualizacją ,,Programu polskiej energetyki jądrowej”.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 17 sierpień 2020 17:34

Co się dzieje na Białorusi? (raport)

W niedzielę 9 sierpnia u naszego wschodniego sąsiada, na Białorusi, odbyły się wybory prezydenckie, które wygrał przytłaczającą większością głosów Aleksandr Łukaszenko. Panuje jednak przekonanie, że wybory zostały sfałszowane, stąd też od dobrego tygodnia w tym kraju trwają protesty. Nie pierwszy raz kwestionowany jest wynik wyborów i odbywają się protesty, tym razem jednak ich skala jest bezprecedensu.

Opublikowano w Magazyn

"I can't tell where the journey will end. But I know where to start." - słyszymy w jednym z utworów Tima Berlinga. Wersy te idealnie nawiązują nie tylko do początków chóru Nadzieja, bowiem nikt z nas nie spodziewał się, że decyzja o wstąpieniu do szkolnego chóru Michała Gacki pozwoli nam zwiedzać świat. Idealnie opisują również naszą tegoroczną podróż.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Konrad Bukowiecki dopiero co wyrósł z wieku uznawanego w lekkiej atletyce za młodzieżowy, ale sukcesy odnosi również w zmaganiu z seniorami, chociażby w 2017 roku zdobywając w Belgradzie tytuł halowego mistrza Europy. Bukowiecki związany jest z Olsztynem, ale to na stadionie Zawiszy widzieliśmy jak rozwijała się jego kariera. W środę 19 sierpnia, będzie jedną z gwiazd 2. Memoriału Ireny Szewińskiej.

Opublikowano w Sport

W dzisiejszym raporcie stwierdzono łącznie 1017 zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim. Pierwszy raz mamy zatem przekroczoną granicę tysiąca. W niedzielę odnotowano także pierwszy zgon od 23 lipca – łącznie w naszym województwie zmarło do tej pory 51 osób.

Opublikowano w Regionalne

Powołana w lipcu komisja doraźna ds. konfliktu Bydgoszczy z Enea w praktyce na dobre nie rozpoczęła jeszcze prac, choć do opracowania ostatecznego raportu pozostały jej równe dwa tygodnie. Dzisiaj odbyły się dwa posiedzenia – jedno niespodziewane, bowiem na pierwsze posiedzenie nie zdążył radny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

    Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

  • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

    Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Za nami okrągły rok, gdy temperatura bije rekordy!

    Przez ostatnie 12 miesięcy mieliśmy w skali świata odnotowane najwyższe temperatury historycznie dla danego miesiąca – alarmuje Copernicus. Oznacza to, że żyjemy w najcieplejszym roku w historii pomiarów. Poprzednio taką passę comiesięcznych rekordów odnotowano na przełomie 2015 i 2016 roku. Copernicus to instytucja Unii Europejskiej, która bada zmiany klimatyczne.

  • Żegluga śródlądowa miała być ekologiczną alternatywą, a w Polsce upadła z powodu ekologów

    Kaskadyzacja Wisły stoi przed coraz większym znakiem zapytania, dostosowanie drogi wodnej E-70 do IV klasy żeglowności, do czego się Polska zobowiązała ratyfikując konwencję AGN, to dzisiaj science-fiction. Osoby, które jeszcze kilka lat entuzjastycznie kreowały ambitne projekty, dzisiaj przyjmują gorycz porażki.

Wiadomości z regionu