Jesteś tutaj: HomeNakielskiChór Nadzieja 15. lecie świętował występując przed chorwacką i słowacką publicznością

Chór Nadzieja 15. lecie świętował występując przed chorwacką i słowacką publicznością

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 17 sierpień 2020 15:55

"I can't tell where the journey will end. But I know where to start." - słyszymy w jednym z utworów Tima Berlinga. Wersy te idealnie nawiązują nie tylko do początków chóru Nadzieja, bowiem nikt z nas nie spodziewał się, że decyzja o wstąpieniu do szkolnego chóru Michała Gacki pozwoli nam zwiedzać świat. Idealnie opisują również naszą tegoroczną podróż.

Wiedzieliśmy, że ruszamy do Słowenii i Chorwacji, ale nie mieliśmy pewności czy sytuacja panująca na świecie pozwoli nam sfinalizować cały plan. Projekt, który chcieliśmy zrealizować w założeniu miał nieco inną destynację, a także cel. Mieliśmy zaśpiewać na jednym z europejskich festiwali muzycznych. Niestety w tym roku żaden z nich się nie odbędzie. Podziękowania należą się oczywiście wirusowi COVID-19. Doszliśmy jednak do wniosku, że nie poddamy się tak łatwo i uczcimy 15-lecie istnienia Nadziei – napisał do nas nakielski chór Nadzieja.

 

 

 

Chórzyści wystąpili m.in. w Nakle, nie tym na Notecią, ale w Słowacji, które z kolei z Nakłem nad Notecią od 20. lat utrzymuje stosunki partnerskie. Chórzyści zatem wpisali się w obchody 20. lecia współpracy Nakła z Naklem. Dalej chór udał się również do Chorwacji. Taką formę uczczenia 15. lecia zespołu wsparł finansowo nakielski samorząd.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu