Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 kwiecień 2024

Kilka dni temu została podpisana umowa z inżynierem kontraktu dla rozbudowy Filharmonii Pomorskiej, to ważny krok ale wciąż nie ma zabezpieczonego budżetu, być może uda się pozyskać dofinansowanie europejskie – wszystko wskazuje na to jednak, że nie tak wysokie jak liczono. W listopadzie marszałek Piotr Całbecki winę za brak finansowania zrzucił na byłego ministra kultury Piotra Glińskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

3 kwietnia firma zajmująca się złomowiskami samochodowymi z siedzibą w Barcinie opublikowała spot, który zaczyna się od niepokojącej informacji w jednej z ogólnopolskich stacji radiowych o tym, że przy drodze krajowej nr 25 w Tarkowie Dolnym (czyli prawie pod Inowrocławiem) wylądowało ufo. W spocie pojawią się uzbrojeni żołnierze, straż pożarna, osoby w skafandrach zbierające próbki. Nie zadziwi nikogo, że finał tego spotu jest taki, że przyjeżdża laweta i zabiera rozbity spodek na złomowisko.

Opublikowano w Inowrocław

Gmina Białe Błota to jedna z kilku gmin w naszym regionie, gdzie w najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Urzędujący wójt Dariusz Fundator ma ułatwiony dostęp do wyborców za sprawą gazety wydawanej przez urząd, gdzie jego osoba jest w ostatnim numerze promowana – chociażby poprzez przedmowę. Dla wyrównania szans zadaliśmy kilka pytań jego kontrkandydatce Magdalenie Maison.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:53

Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Opublikowano w Regionalne

W piątek przypadnie 678 rocznica nadania praw miejskich Bydgoszczy przez króla Kazimierza III Wielkiego, czyli centralny dzień urodzin Bydgoszczy. Obchody można powiedzieć, że już się zaczęły – od niedzielnego biegu urodzinowego na 5 km. Bieg urodzinowy to już coroczna tradycja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ratuszowe media naturalnie stały się przedmiotem szczególnej uwagi w kampanii wyborczej, głównie pod kątem tego, czy środki publiczne nie służą wspieraniu rządzącego prezydenta. Z naszej analizy wynika, że wpływ ,,Bydgoszcz Informuje” na wybory był niezbyt duży, co z kolei może pokazywać, że decydenci w ratuszu poważnie podchodzili do pojawiających się zarzutów, że nadużywanie tego wydawnictwa może prowadzić do tego, że kampania nie będzie sprawiedliwa. Doszło jednak do kilku incydentów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu