Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 25 maj 2024

W październiku na Politechnice Bydgoskiej wystartuje Wydział Medyczny, to spore wyzwanie z uwagi na to, że uczelnia do tej pory nie zajmowała się kształceniem lekarzy. Sporym wsparciem będzie na pewno grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które przyznało 9,5 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 25 maj 2024 17:08

Szczecin bliżej naszego regionu

Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

Opublikowano w Regionalne

historię rozwódki Wiktorii, której życie może odmienić się po otrzymaniu zaproszenia na bal absolwentów. Taka okoliczność to zawsze okazja, aby wrócić do niespełnionej miłości z czasów szkolnych. I właściwie o tym jest to książka.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku lat pisaliśmy o ulicy Wyzwolenie w Fordonie, która można powiedzieć, że jest częścią trasy rowerowej Jarużyn – Strzelce Dolne – Fordon – gmina Osielsko już kilka lat temu stworzyła infrastrukturę rowerową, pozostaje jedynie stosunkowo niewielki fragment bydgoski przy Wyzwolenie. Być może wkrótce ruszy projektowanie tej drogi, a po nim zapewne dość szybko doszłoby do fizycznej budowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Nie chcemy innej ziemi” (angielski tytuł ,,No Other Land”) to film dokumentalny pokazujący dramat Palestyńczyków broniących swojej ziemi. Opowiada on o losie wioski Masafer Yatta na Zachodnim Brzegu Jordanu, której mieszkańcy walczą o jej zachowanie. Na filmie pojawiają się dramatyczne sceny z izraelskim wojskiem i buldożerami. Co on ma jednak wspólnego z Bydgoszczą?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

 • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

  Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu