Jesteś tutaj: HomeKruszwicaTrzy warianty przebiegu obwodnicy Kruszwicy

Trzy warianty przebiegu obwodnicy Kruszwicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 13 wrzesień 2021 12:37
Trzy warianty przebiegu obwodnicy Kruszwicy Graf: GDDKiA

Obwodnica Kruszwicy ma powstać do 2029 roku – mieszkańcy zyskają na tym z uwagi na to, że Kruszwica stanie się spokojniejsza po wyprowadzeniu ciężkiego ruchu tranzytowego poza centrum, bowiem obecnie ruch odbywa się tuż przy rynku. Budowa obwodnicy to też szansa dla Kujaw, bowiem jeżeli droga S-10 powstanie według preferowanego przez GDDKiA wariantu, czyli z Warszawy do Włocławka, wówczas budowa obwodnic Kruszwicy i Radziejowa sprawi, że wzrośnie atrakcyjność gospodarcza powiatu inowrocławskiego. Jaki będzie jednak przebieg obwodnicy?

Ostateczna decyzja co do przebiegu jeszcze nie zapadła – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaproponowała trzy warianty. Dwa w północnym przebiegu w okolicach Kobylnik oraz w południowym przebiegu.

 

Z racji tego, że potencjalne przebiegi obwodnicy mogą budzić emocje społeczne wśród mieszkańców w przyszłym tygodniu (22 września – godzina 16:00) odbędzie się w ratuszu spotkanie dla mieszkańców z przedstawicielami GDDKiA.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

    W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

    Etykiety: covid19
  • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

    Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu