Jesteś tutaj: HomeKruszwicaTrzy warianty przebiegu obwodnicy Kruszwicy

Trzy warianty przebiegu obwodnicy Kruszwicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 13 wrzesień 2021 12:37
Trzy warianty przebiegu obwodnicy Kruszwicy Graf: GDDKiA

Obwodnica Kruszwicy ma powstać do 2029 roku – mieszkańcy zyskają na tym z uwagi na to, że Kruszwica stanie się spokojniejsza po wyprowadzeniu ciężkiego ruchu tranzytowego poza centrum, bowiem obecnie ruch odbywa się tuż przy rynku. Budowa obwodnicy to też szansa dla Kujaw, bowiem jeżeli droga S-10 powstanie według preferowanego przez GDDKiA wariantu, czyli z Warszawy do Włocławka, wówczas budowa obwodnic Kruszwicy i Radziejowa sprawi, że wzrośnie atrakcyjność gospodarcza powiatu inowrocławskiego. Jaki będzie jednak przebieg obwodnicy?

Ostateczna decyzja co do przebiegu jeszcze nie zapadła – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaproponowała trzy warianty. Dwa w północnym przebiegu w okolicach Kobylnik oraz w południowym przebiegu.

 

Z racji tego, że potencjalne przebiegi obwodnicy mogą budzić emocje społeczne wśród mieszkańców w przyszłym tygodniu (22 września – godzina 16:00) odbędzie się w ratuszu spotkanie dla mieszkańców z przedstawicielami GDDKiA.

 

Warte obejrzenia

Szczepienia-papież

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu