Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMost w Kruszwicy niby zamknięty, ale kierowcy nim i tak jeżdżą

Most w Kruszwicy niby zamknięty, ale kierowcy nim i tak jeżdżą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 07 kwiecień 2023 13:50
Most w Kruszwicy niby zamknięty, ale kierowcy nim i tak jeżdżą Fot: MojaKruszwica.pl

Od tygodnia zamknięty jest most drogowy wzdłuż drogi krajowej nr 62, w praktyce Kruszwica została podzielona, bowiem miasto leży po dwóch stronach Gopła. Wielu kierowców nie chce jeździć objazdem przez Kobylniki i nadal korzysta z mostu. Muszą się oni liczyć jednak z mandatami.

 

Most dla normalnego ruchu ma być wyłączony na około cztery miesiące. Z uwagi na jego stan konieczne jest przeprowadzenie prac remontowych. W ostatnich dniach zdarty został asfalt z jezdni, to jednak wielu osób nie zniechęca do korzystania z mostu.

 


 

Objazd mały dla ruchu lokalnego do 3,5 tony i duży dla tranzytu, zalecany przez Urząd Gminy:

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Kolejny wojewódzki radny wybrany z list opozycji jedną nogą w koalicji

    W wyborach w 2018 roku lista Prawa i Sprawiedliwości zdobyła w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 11 mandatów, na dzisiaj klub ten liczy już jednak 9 członków, bliski przejścia do koalicji jest radny Adam Banaszak, w przeszłości blisko związany z Jarosławem Gowinem.

Wiadomości z regionu