Jesteś tutaj: HomeKruszwicaW weekend nad Gopłem odbędą się wioślarskie Mistrzostwa Europy

W weekend nad Gopłem odbędą się wioślarskie Mistrzostwa Europy

Napisane przez  Ł.R. / MojaKruszwica.pl Opublikowano w Kruszwica środa, 29 maj 2024 12:52
W weekend nad Gopłem odbędą się wioślarskie Mistrzostwa Europy Fot: MojaKruszwica.pl

W piątek w Kruszwicy rozpoczną się Mistrzostwa Europy U-19 we wioślarstwie, będzie to zatem zawody dedykowane sportowcom do 19 roku życia. Jak pokazuje przykład organizowanych w przeszłości w Bydgoszczy lekkoatletycznych zawodach w tej kategorii wiekowej, tego typu mistrzostwa zapowiadają często ciekawe kariery i w biografiach wielu sportowców może się pojawiać wzmianka o ważnym sukcesie w Kruszwicy.

Będą to piąte międzynarodowe zawody organizowane w ostatnich latach nad Gopłem w Kruszwicy – począwszy od 2009 roku.

 

- W najbliższych dniach odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 19. Łącznie w Kruszwicy pojawią się reprezentanci 25 państwa. Będziemy gościć 496 uczestników z czego 365 to zawodnicy. 131 osób to oczywiście trenerzy, lekarze, masażyści i osoby towarzyszące - powiedział podczas konferencji Stefan Janeczek, z klubu Gopło Kruszwica, będącego formalnym organizatorem zawodów.

 

Sportowcy na Kujawy będą się zjeżdżać głównie w czwartek. Na piątek zaplanowane są treningi oraz wieczorem ceremonia otwarcia. Główne dni rywalizacji sportowej to sobota i niedziela.

 

- Zapraszamy turystów i mieszkańców, aby w czasie zawodów mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak wyglądają te, piękne zawody. Dzięki zawodom wioślarskim, Kruszwica jest znana, nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówi burmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz.

 

Warte obejrzenia

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu