Jesteś tutaj: HomeMagazynPrzegląd zagraniczny: W Unii zaczęło się głosowanie. W Polsce i w Niemczech ataki nożowników

Przegląd zagraniczny: W Unii zaczęło się głosowanie. W Polsce i w Niemczech ataki nożowników

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn piątek, 07 czerwiec 2024 16:41

Do końca kampanii wyborczej w Polsce pozostało koło 8 godzin, dzisiaj głosowania trwają w Irlandii i w Czechach, w czwartek głosowali już Holendrzy. W dzisiejszym wydaniu Preglądu zagranicznego omówimy wyniki sondażowe z Holandii, przyjrzymy się też ostatnim wydarzeniom z Polski, z Niemiec i Węgier.

Polska żyje atakiem nożownika na polskiego żołnierza, który zmarł. W niemieckim Mannheim po ataku Afgańczyka zmarł policjant – czy te wydarzeni wpłyną na wyniki wyborów? Na Węgrzech będzie ciekawie natomiast z powodu wejścia na scenę polityczną nowej siły politycznej, w niedzielę dodatkowo będą się też odbywały wybory samorządowe.

 

Na kolejne wydanie Przeglądu zagranicznego zapraszamy wyjątkowo już w środę.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu