Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 01 styczeń 2019

Rok 2018 dobiegł końca, rok w którym świętowaliśmy jubileusz 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysły administracji rządowej na jego uczczenie były raz lepsze, raz gorsze jak kiczowate ławeczki niepodległości za 30 tys. zł sztuka. Teraz urzędnicy odpowiedzialni za ,,Niepodległą” mogą jednak już nabrać ulgi, bowiem rozpoczął się Nowy Rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilkanaście godzin temu rozpoczęliśmy nowy rok, który następuje po dość szczególnym roku w którym przypadła setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Życie idzie jednak do przodu – Sejm RP ustalił rok 2019 pod patronatami: Gustawa Herling-Grudzińskiego, Anny Walentynowicz, Stanisława Moniuszki oraz Unii Lubelskiej i Powstań Śląskich.

Opublikowano w Regionalne

Czwartego dnia powstania (31 grudnia), ważne wydarzenia działy się na dworcu kolejowym w Kcyni, gdzie powstańcy w noc sylwestrową toczyli bój o miasto i uzbrojenie Niemców.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 01 styczeń 2019 15:05

Bydgoski Sylwester w kubańskich rytmach

Z powodu przebudowy płyty Starego Rynku, tegoroczny miejski Sylwester zorganizowany został nieopodal Placu Teatralnego, przy ulicy Mostowej. Wiele osób postanowiło w ostatnim dniu 2018 roku się wspólnie bawić, a publiczność zabawiał Kubańczyk Jose Torres wraz z zespołem Havana Dreams.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 01 styczeń 2019 12:59

W intencji Romana Dmowskiego

W środę 2 stycznia przypada 80 rocznica śmierci Romana Dmowskiego, który w procesie kształtowania Odrodzonej Polski był orędownikiem ziem zachodnich, wśród których znajdowała się Bydgoszcz. Pamięć o tej postaci powinna być szczególna w roku, w którym przypadnie 100. rocznica podpisania Traktatu Wersalski, który Dmowski sygnował razem z Ignacym Janem Paderewskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich miesiącach powstało kilka kilometrów ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej oraz w obrębie ronda Grunwaldzkiego. Są już plany budowy wydłużenia tego traktu przez ulicę Focha do samej Starówki. Właściwie planowano już wkrótce rozpocząć nawet budowę, ale z powodu braku wykonawców nie udało się rozstrzygnąć przetargu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu