Jesteś tutaj: HomeNakielskiWatykan oczekuje od bydgoskiego biskupa wszczęcia kościelnego postępowania karnego wobec kapłana za sms-y

Watykan oczekuje od bydgoskiego biskupa wszczęcia kościelnego postępowania karnego wobec kapłana za sms-y

Napisane przez  Redakcja / Weekend FM Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 22 lipiec 2020 14:05

Radio Weekend FM poinformowało, że Kongregacja Nauki Wiary nakazała bp. Janowi Tyrawie wszczęcie kościelnego postępowania karnego przeciwko ks. Marcinowi K., który pełnił posługę w Sępólnie Krajeńskim. Prowadzone było w tej sprawie również świeckie postępowanie karne przez tucholską prokuraturę, która nie stwierdziła popełnienia przestępstw przez duchownego.


Ks. Marcin K. pracując w Sępólnie Krajeńskm miał wysyłać do małoletnich sms-y o podtekście seksualnym. W ubiegłym roku, gdy sprawa wyszła na jaw, bp. Jan Tyrawa odwołał go z sępoleńskiej parafii, obecnie przebywać ma w miejscu w którym decyzją hierarchy powinien podjąć karną refleksję nad swoim postępowaniem.

 

Kongregacja Nauki Wiary zwróciła się właśnie do bp. Tyrawy o wszczęcie kościelnego postępowania karnego. Może ono zakończyć się nałożeniem pokuty lub kary kościelnej, łącznie z wydaleniem ze stanu kapłańskiego.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu