Jesteś tutaj: HomeNakielskiWatykan oczekuje od bydgoskiego biskupa wszczęcia kościelnego postępowania karnego wobec kapłana za sms-y

Watykan oczekuje od bydgoskiego biskupa wszczęcia kościelnego postępowania karnego wobec kapłana za sms-y

Napisane przez  Redakcja / Weekend FM Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 22 lipiec 2020 14:05

Radio Weekend FM poinformowało, że Kongregacja Nauki Wiary nakazała bp. Janowi Tyrawie wszczęcie kościelnego postępowania karnego przeciwko ks. Marcinowi K., który pełnił posługę w Sępólnie Krajeńskim. Prowadzone było w tej sprawie również świeckie postępowanie karne przez tucholską prokuraturę, która nie stwierdziła popełnienia przestępstw przez duchownego.


Ks. Marcin K. pracując w Sępólnie Krajeńskm miał wysyłać do małoletnich sms-y o podtekście seksualnym. W ubiegłym roku, gdy sprawa wyszła na jaw, bp. Jan Tyrawa odwołał go z sępoleńskiej parafii, obecnie przebywać ma w miejscu w którym decyzją hierarchy powinien podjąć karną refleksję nad swoim postępowaniem.

 

Kongregacja Nauki Wiary zwróciła się właśnie do bp. Tyrawy o wszczęcie kościelnego postępowania karnego. Może ono zakończyć się nałożeniem pokuty lub kary kościelnej, łącznie z wydaleniem ze stanu kapłańskiego.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Półtora tygodnia bez zgonu spowodowanego COVID-19. Szczepienia działają

    Ostatni zgon spowodowany COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim został potwierdzony w środę 15 lipca, czyli półtora tygodnia temu. Przez 24 dni lipca stierdzono 12 zgonów, gdy jeszcze nie tak dawno było to kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tygodniowo. Od początku pandemii w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono blisko 4,8 tys. zgonów.

    Etykiety: covid19
  • Tempo szczepień spadło o kilkadziesiąt procent (raport szczegółowy)

    W ostatnim tygodniu w województwie kujawsko-pomorskim przeprowadzono niespełna 64 tys. szczepień, gdy analogicznie tydzień temu było to ponad 100 tys. Mamy zatem spadek o kilkadziesiąt procent, jak wynika ze wskaźników, w kolejnych tygodniach szczepienia w naszym regionie będą dalej zwalniały. Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem szczegółowym.

Wiadomości z regionu