Jesteś tutaj: HomeNakielskiBudowa S-11 powinna uspokoić ruch na Krajnie

Budowa S-11 powinna uspokoić ruch na Krajnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 09 marzec 2021 14:12
Sępólno Krajeńskie Sępólno Krajeńskie

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o perturbacjach związanych z budową obwodnicy Sępólna Krajeńskiego. Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło termin jej powstania na 2026 rok, nieco później powinna powstać też obwodnica Kamienia Krajeńskiego. Są to na Krajnie wyczekiwane inwestycje, bowiem w Sępólnie drogą krajową nr 25 przemieszcza się ponad 10 tys. samochodów dziennie (GPR2015), głównie tranzytu, w tym osoby udające się nad morze do Kołobrzegu.

Alternatywą do Kołobrzegu jest droga krajowa nr 11 biegnąca z Poznania przez Piłę i Szczecinek. Na odcinku Piła – Szczecinek (wysokość Człuchowa) ten ruch jest nawet o 40% większy niż pomiędzy Bydgoszczą i Człuchowem.

 

Dzisiaj jadąc z Bydgoszczy do Kołobrzegu bardziej się kalkuluje jazda przez Sępólno Krajeńskie, bowiem chcąc pojechać przez Piłę drogą krajową nr 11 musimy przejechać dodatkowo ponad 30 km.

 

S-11 zmienić może priorytety

Kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu złożyła wniosek o decyzję środowiskową dla budowy drogi S-11 na odcinku Piła – Szczecinek. GDDKiA liczy, że decyzja będzie wydana w przyszłym roku, co pozwoli przeprowadzić budowę w latach 2025-2027. Patrząc realnie, trzeba zakładać, że mogą pojawić się odwołania środowiskowe i wszystko może się opóźnić o rok.

 

Wniosek o decyzję środowiskową dla odcinka S-10 Bydgoszcz – Wyrzysk ma być złożony w tym roku, stąd też w podobnym czasie co S-11 z Piły do Szczecinka, powinien powstać odcinek z Bydgoszczy do Piły S-10. Po realizacji tych inwestycji nawet pomimo nieco większej odległości do przejechania, atrakcyjniejszy stanie się z Bydgoszczy dojazd do Koszalina i Kołobrzegu drogami ekspresowymi – z racji krótszego czasu podróży oraz większego komfortu i bezpieczeństwa.

 

Powinno to zatem przełożyć się na mimo wszystko mniejsze natężenie ruchu na Krajnie.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu