Jesteś tutaj: HomeNakielskiKoalicja Obywatelska zachęca mieszkańców regionu do współdecydowania o przyszłości Europy

Koalicja Obywatelska zachęca mieszkańców regionu do współdecydowania o przyszłości Europy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 27 maj 2024 18:11

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, o czym nadal wielu mieszkańców naszego regionu nie ma świadomości, dlatego kandydaci Koalicji Obywatelskiej mini piknikiem zorganizowanym w Szubinie chcieli zachęcać mieszkańców do pójścia do wybory. Piknik zorganizował europoseł Krzysztof Brejza, wraz z posłami na Sejm RP Iwoną Kozłowską i Włodzisławem Gizińskim.

- Na naszym kampanijnym szlaku zdecydowaliśmy, że w Szubinie zorganizujemy Europejski Piknik Rodziny, który ma zachęcić mieszkańców całego województwa, abyśmy się spotkali 9 czerwca przy urnach wyborczych – wyjaśniała na konferencji prasowej posłanka Iwona Kozłowska – Z Unii Europejskiej uzyskaliśmy 261 mld euro. Dzięki temu wspomogliśmy budowę dróg, rozpoczęły się poważne inwestycje w szpitalach, dla nas ważne jest również to, że wiele środków zostało przekazanych na pomoc społeczną.

 

Pytana przez nas czym Koalicja Obywatelska chce przekonać wyborców do poparcia swoich kandydatów wskazała – Bo jesteśmy nowocześni, bo jesteśmy otwarci, jesteśmy mądrzy i rozsądni. Wiemy co chcemy pozyskać z Unii Europejskiej – mamy plan, mamy program i nasi europosłowie będą decydowali również o naszym bezpieczeństwie. Tego nie wolno nam zapominać – gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, my musimy zadbać również o swoje bezpieczeństwo, a takie ważne decyzje dla mieszkańców Polski i Europy podejmują mądrzy i rozsądni ludzie. Nasi posłowie z Koalicji Obywatelskiej zapewniają dobrą politykę zewnętrzną Unii Europejskiej.


Kozłowska apelowała też o frekwencję z tego powodu, że to od niej zależeć będzie to jak liczna będzie reprezentacja kujawsko-pomorskiego w Brukseli – ordynacja wyborcza premiuje większe województwa z większą liczbą mieszkańców, w tej sytuacji mniejsze regiony jak nasze muszą walczyć o wysoką frekwencję.

 

Kampania wyborcza KO w naszym regionie cechuj się współpracą między kandydatami z czołowych miejsc na liście wyborczej. Nie ma w praktyce między nimi w tej kampanii rywalizacji, choć od poszczególnych wyników zależeć będzie kto zdobędzie mandat europosła. Liderem listy jest europoseł Krzysztof Brejza i pozostali kandydaci raczej skupiają się na wspieraniu jego, niż na walce o indywidualne głosy na siebie.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

Wiadomości z regionu