Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 11 marzec 2024

12 marca 1999 roku Polska, Czechy i Węgry wstąpiły do NATO. Przygotowaliśmy z tej okazji okolicznościowy klip.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 11 marzec 2024 20:31

Czy wyjazd na święta Wielkanocne to dobry pomysł?

Do świąt Wielkanocnych podchodzimy bardzo różnie. Dla niektórych to wyjątkowy czas oczekiwania i zadumy. Dla innych to przede wszystkim okazja do spotkań z rodziną i najbliższymi, na które brakuje czasu w ciągu roku. Jeszcze inni traktują wszystkie święta, w tym również Wielkanoc, jako dodatkowe dni wolne, które można przeznaczyć na wyczekiwany odpoczynek. Dlatego też Wielkanoc spędzamy bardzo różnie. Od kilku lat panuje trend wyjazdów świątecznych. Dokąd można wyjechać? Jak spędzić święta poza domem? Dla kogo jest to dobre rozwiązanie? Odpowiadamy w artykule.

Opublikowano w Polecane

Dla nich wojna na Ukrainie trwa już od ponad 10 lat, w której sami uczestniczą – nie strzelają co prawda do Rosjan, ale pomagają ratować ukraińskich żołnierzy, udzielając rannym pierwszej pomocy na froncie i ewakuując Ukraińców tam gdzie mogą uzyskać pomoc medyczną. Damian Duda – gości w Bydgoszczy, aby przede wszystkim dziękować za płynące z naszego miasta wsparcie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 11 marzec 2024 16:13

Bydgoska Prawica zarzuca, że Bruski gra nieczysto

MZK miała odmówić ekspozycji materiałów wyborczych Bydgoskiej Prawicy, które mogłyby być odebrane jako krytyczne dla prezydenta Rafała Bruskiego – zarzuca komitet wyborczy. Dodatkowo padają zarzuty do wykorzystywania Bydgoszcz Informuje do kampanii wyborczej włodarza miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 11 marzec 2024 15:03

Sprostowanie Narodowego Instytutu Wolności

Publikujemy treść sprostowania jakie skierował do nas Narodowy Insytytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, podpisane przez dyrektora Wojciecha Kaczmarczyka.

Opublikowano w Regionalne

Rządowy program refundacji in vitro ma być reaktywowany (po rządach Zjednoczonej Prawicy) od czerwca, w ostatnich latach dofinansowanie procedury in vitro swoim mieszkańcom oferowały niektóre samorządy, przykładem dobrym z kujawsko-pomorskiego jest Bydgoszcz. Do tego grona w przyszłości miałby dołączyć Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław

Polska obchodzi w tym tygodniu 25. rocznicę przystąpienia do NATO. Z badań CBOS wynika, że 60 proc. Polaków uważa to za wydarzenie przełomowe, o historycznym znaczeniu, a przynależność do Sojuszu popiera 90 proc. społeczeństwa. Analitycy wskazują, że pronatowskie postawy nigdy wcześniej nie były tak wyraźne, co jest niewątpliwie wynikiem rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wybuch wojny za wschodnią granicą przyczynił się również do zwiększonych wysiłków i wydatków Polski na rzecz wzmocnienia potencjału obronnego. – Polska z pewnością jest w tej chwili jednym z ważniejszych, bardziej liczących się krajów NATO-wskich – ocenił w rozmowie z dziennikarzami Aleksander Kwaśniewski, prezydent RP w latach 1995–2005.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 11 marzec 2024 10:22

Przed nami bydgoski tydzień NATO-owski

Bydgoszcz nazywana jest polską stolicą NATO – najprawdopodobniej po raz pierwszy tych słów użył publicznie w 2016 roku Naczelny Dowódca ds. Transformacji NATO gen. Denis Mercier z Francji goszcząc w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. Później kolejni oficjele powielali tę narrację. W marcu przypadnie 25. rocznica wstąpienia Polski do NATO, rok 2024 rok to także 20. lecie istnienia wspomnianego wyżej Centrum Szkolenia Sił Połączonych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jest to dla kierowców dobra i zła wiadomość – zła bo za kilka miesięcy pojawią się parkometry tam, gdzie decyzją radnych poszerzona została strefa płatnego parkowania, ale nie jest póki co egzekwowana właśnie z tego powodu. Dobra – bo po wymianie wszystkich urządzeń nie będzie trzeba mieć odliczonych drobnych i będzie można zapłacić kartą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu