Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 11 czerwiec 2024

17 marca 2015 roku w Watorowie pod Bydgoszczą, na prywatnym lotnisku, ląduje mały samolot, wysiada z niego kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke, na którego czekał szef bydgoskich struktur partii KORWiN Marcin Sypniewski, który w poprzednich wyborach kandydował do różnych miejsc z list partii związanych z Korwinem-Mikke, ale bez sukcesów, zresztą jak te formacje. Sypniewski wystartował chociażby w tym samym roku na posła, ale żadna z formacji na prawo od PiS nie zdobyła mandatu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nadzorowana merytorycznie przez UKW International School of Bydgoszcz to jedyna międzynarodowa szkoła o takim standardzie w Bydgoszczy, jej powstanie było jednak konieczne jeżeli Bydgoszcz by się chciała rozwijać, bowiem ciężko będzie przyciągnąć specjalistów zza granicy bez zapewnienia właściwej szkoły ich dzieciom. We wtorek uroczyście otwarto nową siedzibę tej szkoły przy ulicy Bośniackiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zamieszkały na co dzień w Berlinie Sławomir Ozdryk po raz trzeci kandydował w wyborach z województwa kujawsko-pomorskiego. Pierwszy raz, dzięki wstawiennictwu Grzegorza Brauna, dostał pierwsze miejsce na liście wyborczej, które zawsze jest bonusem i przynosi dodatkowe głosy. Ozdyk jak się okazało był jedyną ,,jedynką” w kujawsko-pomorskim, która nie uzyskała najlepszego wyniku na swojej liście. Dodatkowo Ozdyk był najgorszą ,,jedynką” Konfederacji w skali całego kraju, co jednak po części można tłumaczyć tym, że jesteśmy najmniejszym okręgiem w Polsce, z drugiej jednak strony przepaść do innych liderów jest dość znacząca.

Opublikowano w Regionalne

W tym roku ma się rozpocząć wielki program modernizacyjny bydgoskiej PESA, który ma pozwolić podwoić moce produkcyjne – W tym roku przystępujemy do realizacji olbrzymiego programu inwestycyjnego, który podwoi moce PESY – zapowiedział na sobotniej gali Pracodawców Pomorza i Kujaw, wiceprezes firmy Robert Tafiłkowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu