Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 03 czerwiec 2024

- Szczęść Boże – tymi słowami były dyrektor w Radiu PiK Michał Jędryka rozpoczyna rozmowę z ks. Krzysztofem Buchholzem na YouTubowym kanale ,,Tygodnika Bydgoskiego”. W tym samym czasie bardziej na kanale eksponowane jest nagranie jak prezes fundacji Sanctus Paulus, również mocno nacechowanej religijnie, Piotr Florek udaje trenera piłkarskiej reprezentacji, w jednym z ostatnich słów używa wulgarnego zwrotu - ,,i ch**" określającego męskie genitalia. Mamy zatem na symbolicznej ,,wizji” wulgaryzm bez zahamowania i ,,Szczęść Boże”.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek w 300 tys. Mannheim, który jest miastem partnerskim Bydgoszczy, gdzie współpraca układają się bardzo żywo prawicowi aktywiści zorganizowali manifestację antyimigracyjną. Uczestników zgromadzenia zaatakował z nożem 25-letni Afgańczyk, który ranił przemawiającego polityka Michael Stürzenberger, interweniującego policjanta oraz 5 innych osób w lżejszym stopniu.

Opublikowano w Regionalne

Tytuł może i stanowczy, ale fakty też mówią same za siebie – w 2023 roku odnotowaliśmy drugi po 2021 roku (okres pandemii) najniższy deficyt naturalny w Bydgoszczy i co jest istotne – tym razem nie zgony były kluczowe, ale rekordowo najniższy wskaźnik urodzeń. Te dane wynikają z najnowszego raportu o stanie Bydgoszczy, który kilka dni temu zgodnie z obowiązkiem ustawowym przedstawił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 03 czerwiec 2024 17:39

Budowa S10 ma opóźnienie na etapie formalnym

Kiedy zostanie wbita pierwsza łopata na odcinku Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S10 oraz obwodnicy Brzozy? Na dzisiaj ciężko to powiedzieć bowiem czekamy na wydanie decyzji ZRID,co może też przełożyć się na to, że dojdzie do przesunięcia ostatecznego terminu realizacji tej inwestycji. O widocznym opóźnieniu możemy mówić już na odcinku Bydgoszcz Południe – Emilianowo. Opóźnia się też pomiędzy Solcem Kujawskim i Toruniem.

Opublikowano w Regionalne

W piątek w wieku 80 lat zmarł Marcin Rykowski, bydgoski dziennikarz, który aktywny w tym fachu był właściwie do samego końca. Głównie kojarzony może być z pracy w Polskim Radiu PiK – rozgłośnia przypomniała, że to Rykowski jako pierwszy podał informację o wydarzeniach Bydgoskiego Marca z 1981 roku. Związany był też z ,,Dziennikiem Wieczornym”, z ,,Faktami” oraz ,,Ilustrowanym Kurierem Polskim”, gdzie pełnił funkcję sekretarza. Ma na swoim koncie też wydania książkowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 03 czerwiec 2024 06:39

Nowe rozdania we władzach bydgoskich uczelni

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest obecnie w fazie przejściowej jeżeli chodzi o władze, w przypadku Politechniki Bydgoskiej przejście z jednej do drugiej kadencji będzie niespecjalnie zauważalne, bowiem w kierownictwie uczelni nie planuje się większych zmian.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu