Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 05 czerwiec 2024

Uzyskanie decyzji środowiskowej dla budowy terminalu Bydgoszcz-Emilianowo to był milowy krok. Teraz trzeba jednak znaleźć pieniądze na jego budowę, możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego jest coraz mniej, a nikt nie garnie się też do wyłożenia wkładu własnego. Samej spółce za kilka tygodni mogą skończyć się też pieniądze na funkcjonowanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro o godzinie 7:30 w Holandii rozpocznie się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w Polsce również będzie 7:30, bowiem Amsterdam i Warszawa są w tej samej strefie czasowej. W Polsce będzie jednak jeszcze przed nami około 40 godzin kampanii wyborczej, choć te wybory są na pewno dość dziwne, a w kujawsko-pomorskim właściwie pozbawione jakichkolwiek emocji. Przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych elementów europejskiej kampanii, które być może pomoże niezdecydowanym podjąć decyzję na kogo zagłosować w niedzielę – gdy głosować będą Polacy i większość europejskich nacji.

Opublikowano w Regionalne

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy o zatrzymaniu przez służby Piotra S., kierownika wysypiska komunalnego w Giebni, należącego do gminy Pakość na wniosek łódzkiej prokuratury. Piotr S. w areszcie spędzi przynajmniej 3 najbliższe miesiące, co może świadczyć o dużym ciężarze dowodowym. Jego nazwisko pojawia się też w kontekście sąsiedniego powiatu żnińskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Politechnika Bydgoska prowadzi już pierwszy nabór na studia medyczne, o czym informują wielkie reklamy outdorowe, choć według projektu rozporządzenia bydgoska uczelnia nie ma na dzisiaj przyznanego żadnego miejsca na kształceniu medycznym. Zdaniem Porozumienia Rezydentów, związku reprezentującego młodych lekarzy – Politechnika Bydgoska nie powinna prowadzić rekrutacji.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 05 czerwiec 2024 09:58

Zmiana u steru Muzeum Okręgowego

Z końcem lipca funkcję dyrektora Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przestanie pełnić Wacław Kuczma już po jednej kadencji. Od 1 sierpnia do 2028 roku bydgoskim muzeum będzie kierować związana z muzeum od kilku lat Anna Kornelia Jędrzejewska. Z naszych informacji wynika, że o tę funkcję zabiegał też prof. Dariusz Markowski aktywny w probydgoskich organizacjach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu