Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 08 czerwiec 2024

Będzie trzeba nadrobić ponad 20 km – bowiem trasa ze Strzyżawy do Złej Wsi Wielkiej wyniesie ponad 30 km. Wszystko z powodu prac remontowych na przejeździe kolejowym w Strzyżawie, które w praktyce sprawią, że na tym odcinku droga krajowa nr 80 będzie nieprzejezdna. Utrudnienia rozpoczną się w środę 12 czerwca.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Może czas zawalczyć o prestiż takiej postaci jak pracodawca i przedsiębiorca – mówił na otwarciu Gali Pracodawców Pomorza i Kujaw 2024, prezes tego związku pracodawców Łukasz Gliński. Gala odbyła się w Muzeum Wodociągów w Lesie Gdańskim, w jej trakcie przyznano tegoroczne nagrody firmom, które inwestują w innowacje, tworzą nowe miejsca pracy i się rozwijają.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sytuacja z pływaniem promu pomiędzy Solcem Kujawskim i Czarnowem jest bardzo dynamiczna – jednego dnia prom pływa, aby drugiego dnia już nie pływać. Są media, które co drugi dzień mają sensacyjnego ,,newsa”, że prom znowu nie pływa lub przewozi tylko rowerzystów. Sprawa wygląda jednak tak, że nie wygląda to zbyt poważnie. Jest pomysł na przebudowę przyczółków, aby można pływać przy niższych stanach Wisły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu