Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 07 październik 2014
wtorek, 07 październik 2014 22:18

Prezydent powołał nowych sędziów

W obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego 54 nowo powołanych sędziów złożyło uroczyste ślubowanie. Wcześniej głowa państwa wręczyła im akt powołania na funkcję sędziego. Powołanie otrzymało 4 sędziów z Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lipcu przyszłego roku na inowrocławskim stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków odbędą się zawody I i II ligi pucharu Europy w wielobojach. O sportowcy sukces będzie walczyć w czasie tej imprezy reprezentacja Polski.

Opublikowano w Inowrocław

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz krytycznie odniósł się do sugestii rektora UKW o konieczności budowy bliższej współpracy z toruńskim UMK. Rektor UKW wydał oświadczenie prostujące.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tajnym głosowaniu zarząd Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza” uznał, że zawarte pod koniec sierpnia porozumienia, które użyczają Stowarzyszeniu Piłkarskiemu boiska na kilka godzin w tygodniu są ważne. Jeżeli ratusz nie podejmie żadnych działań, to zakończy się kilkumiesięczny spór.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zanieczyszczone grunty przez bydgoski Zachem mogą stanowić zagrożenie dla Brdy i Wisły, a nawet dla Morza Bałtyckiego. Tak uważają naukowcy z fundacji Geotechniki w Budownictwie i Ochronie Środowiska, których opinie przedstawił przewodniczący Rady Miasta Roman Jasiakiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 07 październik 2014 09:59

Audyt władzy: Prezydent Ryszard Brejza

Kadencja samorządowa dobiega końca, stąd też zasadne wydaje się spróbować ocenić włodarzy miast z ich dokonań, ale też i porażek. Jako, że opozycja nie śpieszy się, aby przygotować przedwyborczy audyt to zadanie wykonać muszą media. Na pierwszy front bierzemy prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy placu Weysenhoffa 11 w Bydgoszczy otwarta zostanie wystawa z okazji Międzynarodowego Roku Krystalografii ,,Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”. Należy tutaj podkreślić, że gdyby nie to przełomowe odkrycie profesora Czochralskiego to nie byłoby dzisiejszej elektroniki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czy Osielsko zaszachuje Bydgoszcz ZIT-em? – taka sugestia pojawiła się na portalu o gminie Osielsko, której redaktorem naczelnym był Sławomir Młodzikowski, który zamierza ubiegać się o mandat bydgoskiego radnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31