Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 luty 2016

Radny Marcin Wroński zwrócił się z interpelacją do prezydenta Ryszarda Brejzy, aby przeprowadzić analizy i zastanowić się nad wprowadzeniem wzorem Żor wprowadzić bezpłatną komunikację miejską. Porównanie do śląskiego miasta związane jest z podobną liczbą mieszkańców. Zdaniem prezydenta Brejzy na razie Inowrocław nie stać na taki luksus.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 22 luty 2016 23:47

W weekend zatrzymano 500 nielegalnych imigrantów

Dokładnie 501 osób zatrzymała węgierska policja osób chcących nielegalnie przekroczyć granice tego kraju. Jest to największa liczba zatrzymanych od czasu jesiennego kryzysu, gdy tysiące imigrantów próbowało dostać się na teren Unii Europejskiej.

Opublikowano w Magyar Hirek
poniedziałek, 22 luty 2016 19:16

Bydgoszcz może się skurczyć o jedną czwartą

Patrząc w perspektywie 35 lat do przodu demografowie przewidują spadek liczby mieszkańców największych polskich miast. Niestety, wśród ośrodków miejskich, gdzie spadek ma być najbardziej odczuwalny plasuje się Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem włodarza Bydgoszczy źle się dzieje, gdy o przyszłości bydgoskiej uczelni medycznej rozmawia się za zamkniętymi na nieformalnych spotkaniach. Dlatego prezydent Rafał Bruski wnioskuje, o odbycie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miasta Bydgoszczy z udziałem rektora UMK prof. Andrzeja Tretyna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Miejska w Inowrocławiu zajęła się na wniosek wojewody ponownie sprawą mandatów radnych Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia, którzy mieli niezgodnie z prawem łączyć bycie radnym z pełnieniem funkcji ławnika. Radni ostatecznie uznali, że wniosku jednak nie rozpatrzą. Padały głosy mówiące o braku sprawności wojewody.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj Rada Miejska w Inowrocławiu podjęła uchwałę o nazwaniu ulicy na Osiedlu Toruńskim, obok marketu ,,Lidl” imieniem bramkarza Zawiszy Bydgoszcz Andrzeja Brończyka, który urodził się na Kujawach.

Opublikowano w Inowrocław

Przed kilkoma dniami byłem świadkiem jak bydgoski samorząd ponad ponad podziałami polityczny; przedstawiciele prezydenta i radni opozycji, wręcz brawurowo przekonali przedstawicieli świata nauki, iż nie należy upierać się przy lokalizacji portu multimodalnego w Solcu Kujawskim. Miało to miejsce na posiedzeniu dwóch połączonych komisji. Wracam do tego, gdyż jest to doskonały przykład pokazujący, jaką siłą polityczną potrafimy być.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30