Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 17 lipiec 2016

Pod koniec czerwca informowaliśmy o raporcie NIK, który wskazał, iż w Szpitalu Uniwersyteckim im. Biziela w Bydgoszczy dość często dochodzi do naruszania 78 godzinowego tygodnia pracy lekarza, co jest zjawiskiem niebezpiecznym szczególnie dla pacjentów. Rekordzista w liczącym 168 godzin tygodniu, przepracował w szpitalu 138 godzin. Do sprawy na antenie Radia PiK odnosi się szefowa bydgoskiego NIK.

Opublikowano w Bydgoszcz

Odbywające się niecały miesiąc temu posiedzenie Sejmiku Województwa zakończyło się pewnym niesmakiem. Radni z Bydgoszczy zarzucali, że pozostali rajcy byli oporni nawet na debatę dotyczącą przyszłości szkolnictwa medycznego w kujawsko-pomorskim. Bydgoscy radni proponowali tak naprawdę postulat, który w debacie parlamentarnej zaproponował PSL. Dziwić może zatem zachowanie radnych wojewódzkich tej partii, których głosy okazały się kluczowe, w głosowaniu nad umieszczeniem projektu stanowiska w porządku obrad.

Opublikowano w Regionalne

W 51-osobowej kadrze Polski na lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata niestety nie znalazł się żaden ze sportowców Zawiszy. W Bydgoszczy będziemy mogli jednak Polakom, do czego zresztą zachęcamy. Liderami polskiej kadry zostali Ewa Swoboda i Konrad Bukokowiecki, którzy są też uważani za nasze największe szanse medalowe.

Opublikowano w Sport
niedziela, 17 lipiec 2016 19:48

Klimat Mistrzostw Świata jest już odczuwalny

Duża cześć reprezentacji, które wezmą udział w Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce U20 jest już w Bydgoszczy. W weekend obcokrajowców można było spotkać w centrum miasta. W niedzielę na stadionie Zawiszy organizatorzy prowadzili ostatnie prace techniczne, w tym czasie zawodnicy korzystali z infrastruktury boisk bocznych. Turniej rozpocznie się we wtorek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojskowy Szpital Polowy ma być ważnym elementem zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jak przyznał wiceminister Bartosz Kownacki, infrastrukturę zapewni Wojskowy Szpital Kliniczny z Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę do Inowrocławia przyjechać planuje stu osobowa grupa pielgrzymów zagranicznych, którzy przybędą na odbywające się w naszym kraju Światowe Dni Młodzieży. Inowrocław gościł będzie gości z Kanady i Niemiec. Główne inowrocławskie wydarzenia odbywać będą się w czwartek.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Lipiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31