Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 09 kwiecień 2024
środa, 10 kwiecień 2024 00:53

Oni żegnają się z Radą Miasta

W nowej Radzie Miasta nie zasiądzie aż 15 dotychczasowych samorządowców, wśród nich są osoby, które zasiadały w niej od kilku kadencji. Zobaczmy kto od maja nie będzie pełnił funkcji radnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Inowrocławiu zgodnie z przewidywaniami będziemy mieli dogrywkę – znajdzie się w niej wskazywany jako jeden z faworytów tych wyborów pełniący obowiązki prezydenta Wojciech Piniewski, ale zaskoczeniem będzie już nieobecność Ewy Koman, która przegrała z Arkadiuszem Fajokiem o nieco ponad 600 głosów.

Opublikowano w Inowrocław

Od momentu poznania wyników wyborów samorządowych minęło już trochę godzin – zarówno Łukasz Schreiber oraz Joanna Czerska-Thomas uważają, że sytuacja w Radzie Miasta w nowej kadencji będzie zupełnie nowa, gdyż pod odliczeniu mandatów Nowej Lewicy mamy jedynie 9 mandatów Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Województwo Kujawsko-Pomorskie podpisało umowę z PESA Bydgoszcz na dostawę dwóch nowych pociągów PESA ELF. W dużej mierze będą one sfinansowane z Polskiego Ładu, czyli dotacji jakie kujawsko-pomorskie dostało od rządu w 2022 roku. W planach jest zakup łącznie 7 pociągów.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 09 kwiecień 2024 11:23

Były wojewoda burmistrzem Kruszwicy

Wybory na burmistrza Kruszwicy wygrał były wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który w przeszłości był wiceburmitrzem u Dariusza Witczaka, który to z kolei zajął w tych wyborach dopiero trzecie miejsce. Czarnym koniem jak niektórzy się spodziewali nie stał się sołtys Tomasz Frejliszek.

Opublikowano w Kruszwica

Wybory do powiatu inowrocławskiego wygrała Koalicja Obywatelska, ale Prawo i Sprawiedliwość zdobyło tylko jeden mandat mniej, zatem kluczową rolę w układaniu powyborczej koalicji odegrają pozostałe dwa komitety, przy czym Trzecia Droga z 4 mandatami nikomu nic nie daje. Istotną rolę odegrają zatem Nasze Kujawy.

Opublikowano w Inowrocław

Z dotychczas jeszcze pełniących funkcję radnych Rady Miasta Bydgoszczy na nową kadencje wybranych zostało 16 radnych, pozostałe 12 nowo wybranych radnych to nowe postacie, z tego aż 9 osób to całkowici debiutanci w Radzie Miasta. Najbardziej konserwatywne okręgi to Łęgnowo, Wyżyny i Kapuściska oraz Błonie, Górzyskowo i Glinki – w obu tych okręgach zmienił się zaledwie jeden radny. Największe przewietrzenie miało miejsce w Fordonie, gdzie z 6 wybieranych radnych debiutantów jest 4.

Opublikowano w Bydgoszcz