Jesteś tutaj: HomeSportRekordowa 9. edycja zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon za nami

Rekordowa 9. edycja zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon za nami

Napisane przez  Materiał prasowy Enea Opublikowano w Sport środa, 12 lipiec 2023 14:01
Rekordowa 9. edycja zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon za nami Fot: Enea

Piękny słoneczny weekend 8-9 lipca, blisko 4000 zawodników oraz dziesiątki tysięcy kibiców – tak wyglądała 9. edycja zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon. To rekordowa pod względem liczby zawodników edycja i wyjątkowa za sprawą licznych atrakcji przygotowanych we współpracy ze sponsorem tytularnym zawodów - marką Enea.

 

W tym roku rywalizacja odbyła się klasycznie na dystansach 1/8, 1/4 i 1/2 oraz na dystansie przygotowanym specjalnie dla debiutantów, czyli Super Sprincie. Debiutanci to również najliczniejsza grupa zawodników. Stanowili oni ponad 50% wszystkich triathlonistów, którzy gościli w weekend w Bydgoszczy! Oprócz startów indywidualnych zawodnicy ścigali się w sztafetach oraz w Międzynarodowych Mistrzostwach Prawników i Lekarzy. Do rywalizacji zaproszeni zostali również studenci, którzy walczyli o Puchar Rektora Politechniki Bydgoskiej. A na dystansie 1/4 odbyły się Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie. Po raz kolejny Bydgoszcz gościła także Puchar Świata w Quadrathlonie, który był imprezą towarzyszącą Enea Bydgoszcz Triathlon. W niedzielę (9 lipca) najlepsi zawodnicy zmierzyli się z triathlonem, do którego dodano czwartą dyscyplinę: pływanie kajakiem.

 

Podczas Enea Bydgoszcz Triathlon 2023 nie zabrakło cieszących się olbrzymią popularnością zawodów dla dzieci - Enea Tri-Fun oraz licznych stref kibicowania, relaksu i rozrywki dla najmłodszych fanów triathlonu. Przed Lodowiskiem Torbyd odbyły się Targi EXPO z wystawcami sprzętu sportowego z całego kraju, które odwiedziło 15 tysięcy osób. Organizatorzy zadbali również o smakoszy, którzy mogli najeść się do syta na trwającym Food Truck Festiwalu, czyli zlocie mobilnych barów i restauracji.

 

Jedną z największych imprez triathlonowych w Europie już kolejny rok z rzędu jako sponsor tytularny wsparła marka Enea. Zawody odbywają się pod patronatem miasta Bydgoszcz, które jest gospodarzem tego wydarzenia. Samo centrum zawodów zlokalizowane było w okolicach hal sportowych Immobile Łuczniczka i Sisu Arena, które służyły zawodnikom za strefy zmian. Tegoroczna edycja była współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Zwycięzcy tegorocznej rywalizacji

W sobotę, czyli w pierwszym dniu zmagań (8 lipca), na trasę zawodów wyruszyło blisko 1500 triathlonistów, którzy zmierzyli się z dystansem ¼ oraz Super Sprintem. Pierwszy na mecie „ćwiartki” z czasem 1 h 50 min 36 sek. pojawił się Tomasz Marciniak z teamu TM IRON TEAM. Pierwszą kobietą była Małgorzata Nowak, która pokonała trasę 1/4 z czasem 2 h 13 min 05 sek. W Super Sprincie pierwszym zawodnikiem na mecie był Adam Kuś z czasem 49 min 43 sek. Wśród pań najlepsza okazała się Aleksandra Szymkiewicz, z która finiszowała z czasem 59 min 27 sek. Drugiego dnia rywalizacji śmiałkowie zmierzyli się z „połówką” i najpopularniejszym z dystansów, czyli 1/8. Z pierwszym wynikiem na dystansie ½ zameldował się Jacek Krawczyk, który pokonał trasę w 3h 44 min 04 sek. Natomiast pierwszą kobietą na mecie była Ewa Susmarska, która ukończyła zawody z czasem 4 h 54 min 53 sek. W samo południe zmagania rozpoczęli triathloniści ścigający się na dystansie 1/8. Ponownie tryumfował Tomasz Marciniak, który przekroczył linię mety z wynikiem 53 min 30 sek. Najlepszą kobietą okazała się Angelika Kowalska kończąca zawody z czasem 1 h 01 min 57 sek.

 

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zawody Enea Tri-Fun, w których wzięło w udział ponad trzystu młodych sportowców. Wraz ze sponsorem tytularnym zawodów, firmą Enea, organizatorzy przygotowali dla dzieci zawody biegowe, które rozgrywały się w trzech kategoriach wiekowych. Udział w zawodach był darmowy, a na uczestników czekały na mecie upominki.

 

Nie tylko sportowa rywalizacja

Enea – sponsor tytularny zawodów – zadbała o kibiców i rodziny zawodników przygotowując szereg atrakcji podzielonych na moduły: gier i zabaw, sportu i rekreacji oraz eksperymentów i nauki.

 

− Enea Bydgoszcz Triathlon to impreza z ogromnymi pokładami energii. Nie opuszczała ona zawodników, którzy dali z siebie wszystko i kibiców, którzy wspaniale dopingowali sportowców. Na zawodach w Bydgoszczy doskonale bawili się nie tylko uczestnicy zawodów i ich najbliżsi, ale też kibice dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji, m.in. Strefę Energii Enei, gdzie mogli się zrelaksować, czy spróbować swoich sił w przeprowadzaniu eksperymentów naukowych w formie niezapomnianej zabawy – powiedziała Berenika Ratajczak, rzecznik prasowy Enei.

 

Dodatkowo w strefie EXPO Enea Bydgoszcz Triathlon sponsor tytularny stworzył strefę relaksu oraz specjalną atrakcję – Fotobudkę 360 stopni, która nagrywała krótkie klipy przypominające znany filmowy efekt specjalny ze spowolnieniem czasu. W punktach Enei i na terenie zawodów kibice mogli korzystać z kartonowych klaskaczy od Enei, które pomagały kibicom w głośnym kibicowaniu wszystkim triathlonistom.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31