Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 04 kwiecień 2024
czwartek, 04 kwiecień 2024 23:37

Kampania wyborcza w 6 minut

Na ostatnią dobę przed ciszą wyborczą zapraszamy do obejrzenia naszego 6 minutowego podsumowannia kampanii wyborczej, w którym podsumowujemy wszystko co działo się przez ostatnie kilka tygodni. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj nagranie filmu i wrzucenie go do internetu nie jest niczym nadzwyczajnym, w dobie kampanii wyborczej dzieje się to na porządku dziennym. Krótkie filmy pozwalają pokazać kandydatom postulaty w sposób krótki, przystępny dla wyborcy, nie zawsze możliwy do zaprezentowania na konferencji prasowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przedostatniego dnia kampanii wyborczej kandydaci Trzeciej Drogi z okręgu bydgoskiego przedstawicieli swój program na Sejmik Województwa – dużo uwagi poświęcono rozwojowi infrastruktury, a przede wszystkim kolei.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed nami ostatnie niecałe dwie doby kampanii wyborczej – o urząd prezydenta zabiega aż 6 kandydatów, o 23 mandaty w Radzie Miejskiej 219 kandydatów – po niedzieli poznamy nowych radnych, najprawdopodobniej prezydenta jeszcze nie, ale z szóstki pretendentów pozostanie dwójka. Wydawać się może, że będzie to starcie Wojciecha Piniewskiego z Ewą Koman, którzy są faworytami na drugą turę, ale przy niewielkich różnicach wszystko się może wydarzyć.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek prezydent Rafał Bruski zorganizował w ratuszu konferencję na której mówił o skutkach finansowych reform podatkowych rządów PiS dla Bydgoszczy. Prezydent mówił, że budżet miasta stracił przez kilka lat z tego powodu 673 mln zł (wyliczenia Związku Miast Polskich). Laurkę z tej konferencji napisał podległy prezydentowi urzędnik w ramach portalu ,,Bydgoszcz Informuje” - który udaje niezależne medium, a wielu odbiorców może nie być świadomych, że wydaje to ratusz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę odbyła się ostatnia droga ks. Romana Kneblewskiego, która zaczęła się w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim a zakończyła na cmentarzu parafialnym. Ksiądz prałat Kneblewski był jej proboszczem przez 9 lat, był bardzo związany z tym miejscem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla odcinka Maksymilianowo – Kościerzyna linii kolejowej nr 201 postępowanie o wydanie decyzji środowiskowej chociażby w I instancji toczy się od 2017 roku, czyli to już prawie 7 lat. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska prowadzi postępowanie długie lata, a ze strony PKP PLK coraz więcej głosów z obawami. Jeszcze przed rokiem w przestrzenie publicznej mówiło się, że modernizacja ciągu Bydgoszcz – Kościerzyna – Gdynia będzie gotowa do 2027 roku, od jesieni PKP PLK przewiduje już 2028 rok, a jak nie będzie wyraźnego przyśpieszenia, to za chwilę będziemy mówić o latach 2029-2030.

Opublikowano w Regionalne

W Wielki Poniedziałek, który jest już za nami przypadła dokładnie 20. rocznica powołania do życia Diecezji Bydgoskiej, z uwagi że był to Wielki Tydzień najważniejszy czas liturgiczny w roku, uroczystości kluczowe przesunięto na najbliższy weekend. Diecezja Bydgoska jako pierwsza planuje peregrynację figury św. Michała Archanioła w każdej parafii – to przedsięwzięcie zakończy się dopiero w listopadzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30