Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 kwiecień 2024

Z okazji 678 urodzin Bydgoszczy przygotowaliśmy klip, który nawiązuje do nadania przez króla Kazimierza III Wielkiego praw miejskich Bydgoszczy podczas pobytu 19 kwietnia 1346 roku w Brześciu Kujawskim. Nam pozostaje jedynie domyślać się, czy władca ten przewidywał wówczas, że to miasto odniesie taki sukces? Zapraszamy do obejrzenia okolicznościowe klipu.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 kwiecień 2024 21:45

Żółte czy różowe kwiaty? Które wybrać?

Wybór między żółtymi a różowymi kwiatami może być nie lada wyzwaniem dla każdego miłośnika ogrodnictwa. Obie grupy kwiatów oferują różnorodność odcieni, kształtów oraz aromatów, które mogą całkowicie odmienić charakter każdego ogrodu czy balkonu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej obu tym kolorom w świecie roślin, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru.

Opublikowano w Polecane

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki przebywając w Brześciu Kujawskim nadał Bydgoszczy prawa miejskie – z tego powodu w piątek świętować będziemy 678 urodziny Bydgoszczy. Co roku z tej okazji odbywa się uroczysta sesja Rady Miasta – w tym roku zorganizowana już dzień wcześniej w nowym miejscu – bo w Teatrze Kameralnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nowy rząd chce od czerwca reaktywować program refundacji procedury invitro. Obecne władze Inowrocławia chcą, aby również budżet miasta refundował mieszkańcom tę procedurę, podobnie jak to robią inne samorządy np. Bydgoszcz. Inowrocław należy do miast, które najbardziej odczuwają proces wyludniania się.

Opublikowano w Inowrocław

Powoli się zbliżamy do pierwszej rocznicy rozpoczęcia budowy czwartego kręgu Opery Nova, ostatnie miesiące to było przygotowywanie fundamentów oraz konstrukcji podziemnego parkingu. W ostatnich tygodniach widać jak konstrukcja coraz dynamiczniej zaczyna wyrastać w górę. Zapraszamy do zobaczenia naszego materiału z kwietnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców – to ogromna liczba, przy czym optymizmu dodaje to, że z roku na rok jest ona coraz mniejsza. Rankomat.pl opracował raport z którego wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem jeżeli chodzi o to niechlubne zjawisko, przed województwem dolnośląskim.

Opublikowano w Regionalne

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Opublikowano w Magazyn
czwartek, 18 kwiecień 2024 06:31

Radio PiK odzyskuje słuchaczy i wraca na podium

W okresie jesienno-zimowym Polskie Radio Pomorza i Kujaw było trzecią najpopularniejszą stacją słuchaną w Bydgoszczy. Pozycję niekwestionowanego lidera utrzymuje RMF FM z 27,4% respondentów w Bydgoszczy przed Radiem ZET z 13,3% respondentów. Po gorszych kilku latach Radio PiK wróciło na podium.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31