Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 12 styczeń 2023
piątek, 13 styczeń 2023 00:32

Spora podwyżka cen biletów na kolei

Chcąc zamówić bilet kolejowy z Bydgoszczy do Warszawy na kolejny dzień w 2 klasie musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie około 75 zł. Od 11 stycznia PKP Intercity zmodyfikowało cenniki uwzględniając koszty inflacji. W komunikatach słyszymy, że podwyżki wyniosły ok. 12%, w wypadku skomunikowania Bydgoszczy ze stolicą jest to jednak ok. 25%. Bydgoszczanie zatem odczują te podwyżki znaczniej niż wynikać to ma ze średnich zestawień PKP Interciy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gazeta Wyborcza przeprowadzając akcję restrukturyzacyjną w całe Polsce zrezygnowała z części piątkowych magazynów lokalnych – bydgoski dodatek co prawda nie zniknął w całości, ale został połączony z toruńskim. W praktyce będzie to mniej treści lokalnych. Sytuacja wymusiła także rezygnację w Agorze z wydawania ,,Czasu Świecia”, Czasu Brodnicy” i ,,Czasu Chełmna”. Pokazuje to tylko jak trudna jest sytuacja niemal dla wszystkich wydawców mediów, zapędy samorządowców, którzy za publiczne pieniądze mają ambicje wydawania swoich tytułów.

Opublikowano w Regionalne

Kwotę 20 mln zł z budżetu Instytutu Pamięci Narodowej chcą przesunąć senatorowie Andrzej Kobiak i Krzysztof Brejza na modernizację drogi krajowej nr 25 na odcinku Bydgoszcz – Inowrocław. Obaj senatorowie w tej sprawie złożyli wspólną poprawkę do ustawy budżetowej na 2023 rok, którą w ubiegłym roku przyjął Sejm, a teraz trafiła do prac w senacie.

Opublikowano w Inowrocław

Przez okres grudnia liczba zarejestrowanych bezrobotnych w kujawsko-pomorskim wzrosła do 1453 i wyniosła na koniec roku prawie 56,6 tys. osób. To jednak i tak o prawie 5,3 tys. osób mniej niż na koniec 2021 roku. Udział Bydgoszczy w liczbie 1453 nowych bezrobotnych był jednak niewielki – wyniósł zaledwie wzrost liczby bezrobotnych o 51 osób. Stopę bezrobocia Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy oszacował na 2,2%,to o 0,1 punktu procentowego więcej niż w rekordowym momencie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich latach wzrosła świadomość konieczności walki o jakość powietrza, samorządowcy – często zachęcani polityką dotacyjną Unii Europejskiej, coraz więcej inwestują w ekologiczne rozwiązania jak np. produkcję prądu z fotowoltaiki, czy termomodernizacją budynków, które pozwalają ograniczyć koszty środowiskowe produkcji energii. Z rankingu ,,Wspólnoty” wynika, że Bydgoszcz w przeliczeniu na mieszkańca wydaje z miast wojewódzkich najwięcej najwięcej.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Krwawa niedziela” - to termin stworzony przez propagandę Josepha Goebbelsa, aby nie tylko usprawiedliwiać masowe morderstwa dokonywane przez niemieckich okupantów na Ziemi Bydgoskiej, ale przede wszystkim wykorzystywano go dla uzasadnienia samej agresji na Polskę, czyli w ten sposób Goebbels chciał uzasadniać potrzebę rozpętania wojny. Opisy wydarzeń z września 1939 roku są w opisach polskich i niemieckich historyków znacznie rozbieżne, dlatego ustalenie wspólnej wersji historii jest tutaj niemal niemożliwe. Ta sprawa ponownie trafia do niemieckiej debaty publicznej za sprawą roszczeń polskiego rządu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica