Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGrudzień kolejnym miesiącem ze wzrostem liczby bezrobotnych. Bydgoszcz na tle regionu prezentuje się dość dobrze

Grudzień kolejnym miesiącem ze wzrostem liczby bezrobotnych. Bydgoszcz na tle regionu prezentuje się dość dobrze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 styczeń 2023 16:04
Grudzień kolejnym miesiącem ze wzrostem liczby bezrobotnych. Bydgoszcz na tle regionu prezentuje się dość dobrze Fot: Bartosz Bieliński

Przez okres grudnia liczba zarejestrowanych bezrobotnych w kujawsko-pomorskim wzrosła do 1453 i wyniosła na koniec roku prawie 56,6 tys. osób. To jednak i tak o prawie 5,3 tys. osób mniej niż na koniec 2021 roku. Udział Bydgoszczy w liczbie 1453 nowych bezrobotnych był jednak niewielki – wyniósł zaledwie wzrost liczby bezrobotnych o 51 osób. Stopę bezrobocia Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy oszacował na 2,2%,to o 0,1 punktu procentowego więcej niż w rekordowym momencie.

W samej Bydgoszczy na koniec roku mieliśmy 3.645 zarejestrowanych bezrobotnych, to o nieco ponad 100 więcej niż w znacznie mniejszym Włocławku i niecałe 400 więcej niż w dwa razy mniejszym Toruniu. Najgorzej sytuacja wygląda w powiecie inowrocławskim, który zamieszkuje prawie 3 razy mniejsza populacja niż Bydgoszcz, gdzie liczba osób bez pracy przekroczyła 5 tys.

 

Grudzień z perspektywy Bydgoszczy był trzeci miesiącem, gdy notowany jest wzrost liczby osób bez pracy – w październiku przyrost przekroczył 100 osób, w listopadzie wyniósł 80, teraz mamy 51, czyli pokazuje to pewną tendencję spadkową, co może świadczyć, iż główną falę mamy już za sobą i być może już styczeń i luty przyniosą ponownie spadek.

 

Gdy porównamy końcówkę 2022 roku z końcówką 2021 roku to mamy w Bydgoszczy o 457 zarejestrowanych bezrobotnych mniej.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu