Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 16 wrzesień 2023
niedziela, 17 wrzesień 2023 00:43

Prom od prawie miesiąca nie pływa

21 sierpnia Zarząd Dróg Wojewódzkich wydał komunikat o zawieszeniu pływania promu ,,Flisak” z powodu niskiego stanu Wisły – jeżeli warunki hydrologiczne się nie poprawią, to w czwartek minie dokładnie miesiąc od tego momentu. Tak długiej przerwy w kursowaniu ten prom nie miał.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 15 września w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej odbyło się losowanie numerów list wyborczych. Listą nr 1 w październikowych wyborach będą Bezpartyjni Samorządowcy. Numery list nie mają większego wpływu na wynik wyborów, niektórzy uważają jednak, że lista z numerem jeden zawsze ma delikatny bonus.

Opublikowano w Regionalne

 

Sharenting, czyli dzielenie się przez rodziców w social mediach zdjęciami i filmami z udziałem ich dzieci, to dość powszechne zjawisko w internecie. Wprawdzie 60 proc. rodziców twierdzi, że nie zdarza im się umieszczać takich materiałów na platformach społecznościowych, ale tylko 14 proc. zgadza się ze stwierdzeniem, że nie powinno się tego robić, niezależnie od kontekstu zdjęcia – wynika z badania IRCenter dla agencji Newseria. Wielu rodziców przyznaje, że dzielenie się zdjęciami i filmami z dziećmi zależy m.in. od tego, komu je udostępniają, czy wieku dziecka. Świadomość zagrożeń, jakie się z tym wiążą, wciąż jest niewielka.

Opublikowano w Regionalne

Do urn wyborczych udamy się już za niecały miesiąc, niestety póki co kandydaci z okręgu bydgoskiego nie przedstawili w ramach lokalnej kampanii żadnych konkretów, starałem się znaleźć jakąkolwiek wypowiedź, jednak poza powielaniem ogólnopolskich przekazów swoich komitetów nie ma o czym pisać. W ostatnim czasie wyprodukowano też dość sporo treści – głównie filmów- których przekaz ogranicza się jedynie do pokazania, że dana osoba kandyduje. W tej kampanii wręcz zaczyna dominować typ kampanii – influacerski.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 16 wrzesień 2023 08:45

PESA wygrywa kilkomiliardowy przetarg w Rumuni

Od wielu lat tramwaje bydgoskiej PESA zdobywają popularność w rumuńskich miastach, do tej pory PESA nie realizowała jednak zamówień kolejowych. Wkrótce się to zmieni bowiem PESA wygrała przetarg ogłoszony przez Inter-Regio, ma też duże szanse wygrania postępowania ogłoszonego przez koleje regionalne Regio. Wrażenie w tych postępowaniach budzi ich kwota.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica