Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 22 styczeń 2021

Uruchomienie instalacji mającej eliminować zanieczyszczeniami z wód podziemnych w Łęgnowie zapowiadano już na początku 2019 roku. Mijają dwa lata i podpisana jest umowa, na uruchomienie tej instalacji, za pół roku jak wszystko dobrze pójdzie rozpocznie się remediacja.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 22 styczeń 2021 20:37

Jak urządzić wąski przedpokój?

Obowiązkowy element nie tylko mieszkań w dawno budowanych blokach, ale i we współczesnych inwestycjach deweloperskich. Wąski przedpokój to niemałe wyzwanie. Warto jednak wiedzieć, że odrobina kreatywności i dobrego planu może sprawić, że ta niewielka przestrzeń zamieni się w bardzo stylowe i funkcjonalne wnętrze. O tym, jak urządzić wąski przedpokój, przeczytasz w poniższym artykule. Zachęcamy do jego sprawdzenia.

Opublikowano w Polecane

Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek 25 stycznia rozpoczną się masowe szczepienia Polaków z 1 grupy, czyli głównie seniorzy – najpierw po 80 roku życia, następnie po 70 oraz osoby przewlekle chore. Do tej pory szczepiona była tzw. grupa ,,0”, czyli personel medyczny, a także np. pracownicy ośrodków pomocy społecznej. Do tej pory nie udało się jednak zaszczepić wszystkich z grupy ,,0”.

Opublikowano w Inowrocław

Dwa miesiące temu rozpoczęła się budowa kolejnego budynku w kampusie fordońskim Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego,, efekty prac związanych z budową fundamentów są już widoczne, dzisiaj (22 stycznia) wmurowano uroczyście kamień węgielny wraz z aktem erekcyjnym. Inwestycja wpisuje się w koncepcję konsolidacji uczelni w Fordonie, co jest jednym z ważniejszych wyzwań rozwojowych dla uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jacka Wójcickiego nieco starszemu pokoleniu na pewno nie trzeba przedstawiać, a jego piosenki bez problemu kojarzyć będą młodsi. Krakowianin postanowił zapytać senatora Andrzeja Kobiaka, dlaczego obchody 100. rocznicy odzyskania przez Bydgoszcz niepodległości odbyły się w styczniu 2020 roku, a nie w okolicach 11 listopada 2018 roku, gdy świętowała cała Polska.

Opublikowano w Bydgoszcz

22 stycznia 1920 roku odbyło się uroczyste przyłączenie Bydgoszczy do Polski, którego dokonał w imieniu polskiego rządu minister Leon Janta-Połczyński, w obecności gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego oraz przedstawicieli attache armii sojuszniczych: Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Uroczystości tego dnia były okazałe, było wiele przemówień, przyjrzymy się bliżej mowie wygłoszonej przez komisarycznego prezydenta Bydgoszczy Jana Maciaszka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu