Jakich cen last minute do Grecji można oczekiwać w sezonie letnim?

Jakich cen last minute do Grecji można oczekiwać w sezonie letnim?

Grecja od kilku lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych zagranicznych kierunków wakacji Polaków. I choć na urlop w Grecji z powodzeniem można wybrać się np. w kwietniu albo we wrześniu, to tradycyjnie najwięcej osób wypoczywa tam w miesiącach letnich. Sprawdzamy, jakich cen last minute do Grecji można spodziewać się w okresie wakacji.

 

Na popularność Grecji wśród polskich turystów wpływa wiele czynników. Przede wszystkim jest to kraj z długim, trwającym od kwietnia do października, sezonem turystycznym, na co pozwala tamtejszy śródziemnomorski klimat. Grecja zachwyca pięknymi plażami, turkusową wodą otaczającą poszczególne wyspy, słynna na całym świecie jest tamtejsza kuchnia oparta na rybach, owocach morza, serach i oliwie, w Grecji jest mnóstwo pochodzących z czasów starożytnych zabytków. Dodatkowo, podróż do Grecji nie trwa długo – można tam dolecieć w ciągu 2-3 godzin.

Ile kosztuje wyjazd LAST MINUTE możesz sprawdzić TU: https://www.fostertravel.pl/last-minute/grecja/

Oczywiście nie można zapominać również o cenach, które z punktu widzenia przeciętnego polskiego turysty są nadal dość przystępne. A jeśli uda się upolować atrakcyjne last minute, to urlop w Grecji naprawdę nie musi być ogromnym obciążeniem dla domowego budżetu. Na podstawie danych dostępnych w popularnych serwisach turystycznych sprawdziliśmy, jakich cen last minute do Grecji można spodziewać się w sezonie letnim.

 

Last minute do Grecji – ile kosztują wakacje na Krecie?

Z raportu Polskiej Izby Turystycznej wynika, że najchętniej wybieraną na wakacje grecką wyspą jest Kreta. Nie może to dziwić jeśli wziąć pod uwagę ogromną liczbę hoteli o różnym standardzie, szeroką siatkę połączeń z polskich lotnisk, a także mnóstwo atrakcji czekających tam na turystów. W sezonie letnim last minute na Kretę – w hotelu o niższym standardzie i ze skromniejszym wyżywieniem – można zarezerwować już za mniej niż 2000 zł za osobę.

 • Hotel Litsa Efi, 3 gwiazdki, Heraklion (Kreta), 7 dni, wyżywienie własne – 1565 zł za osobę

 • Hotel Happy Days Studios, 3 gwiazdki, Malia (Kreta), 7 dni, wyżywienie własne – 1619 zł za osobę

 • Hotel Agrabella, 3 gwiazdki, Hersonissos (Kreta), 7 dni, śniadania – 1699 zł za osobę

 • Hotel Panormo Beach, 3 gwiazdki, Panormo (Kreta), 7 dni, śniadania – 1719 zł za osobę

 • Hotel Castro, 3 gwiazdki, Ammoudara (Kreta), 7 dni, śniadania – 1809 zł za osobę

 •  

Last minute all inclusive do Grecji

Jeśli ktoś oczekuje podczas wyjazdu do Grecji zdecydowanie bardziej rozbudowanego wyżywienia, powinien zdecydować się na opcję all inclusive, zapewniającą trzy posiłki dziennie, bezpłatne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, a także np. dodatkowe przekąski, owoce i słodycze. Cena takiego last minute wyniesie co najmniej 2000 zł, ale nie będą to hotele o najwyższym standardzie. W 4-gwiazdkowym hotelu za last minute all inclusive trzeba zapłacić już więcej.

 • Hotel Memphis, 3 gwiazdki, Kolymbia (Rodos), 7 dni, all inclusive – 2074 zł za osobę

 • Hotel Triton Garden, 3 gwiazdki, Malia (Kreta), 7 dni, all inclusive – 2222 zł za osobę

 • Hotel Golden Sands, 3 gwiazdki, Agios Georgios (Korfu), 7 dni all inclusive – 2380 zł za osobę

 • Hotel Planos Beach, 4 gwiazdki, Planos (Zakynthos), 7 dni, all inclusive – 2729 zł za osobę

 • Hotel Preveza Beach, 4 gwiazdki, Kanali (Lefkada), 7 dni, all inclusive – 2900 zł za osobę

 •  

Last minute do Grecji w hotelach 5-gwiazdkowych

Na koniec warto jeszcze rzucić okiem na ceny last minute do hoteli 5-gwiazdkowych, gdzie turyści mogą oczekiwać wysokiego standardu oraz bardzo dobrej jakości obsługi.

 • Hotel Simantro Beach, 5 gwiazdek, Sani (Chalkidiki), 7 dni, śniadania – 2873 zł za osobę

 • Hotel Albatros, 5 gwiazdek, Hersonissos (Kreta), 7 dni, śniadania i obiadokolacje – 2933 zł za osobę

 • Hotel Apollonion Asterias Resort Spa, 5 gwiazdek, Lixouri (Kefalonia), 7 dni, śniadania i obiadokolacje – 3441 zł za osobę

 • Hotel Gaia Palace, 5 gwiazdek, Mastichari (Kos), 7 dni, all inclusive – 3636 zł za osobę

 • Hotel Out of the Blue Capsis Resort, 5 gwiazdek, Agia Pelagia (Kreta), 7 dni, all inclusive – 3829 zł za osobę

 •  

Jak widać, last minute do Grecji w sezonie letnim może kosztować około 2000 zł za osobę – jeśli ktoś zadowoli się 3-gwiazdkowym hotelem, a o wyżywienie zadba sam. Jeżeli chcemy lepszych warunków w hotelu i wyżywienia all inclusive, cena oczywiście rośnie. Wszystko zależy więc od indywidualnych upodobań.