
Przedstawiamy wizualizację dla lokalizacji portu multimodalnego na granicy Bydgoszczy i Solca Kujawskiego. Wizualizacje powstały w ramach projektu EMMA i zostały wykonane przez firmę WYG International. Według studium lokalizacyjnego I etap tej inwestycji miałby powstać do końca 2027 roku. Z pewnych jednak powodów, trzeba jednak założyć, że jest to bardzo optymistyczny scenariusz.
Powodzenie tego planu zależeć będzie chociażby od postępów w kaskadyzacji Wisły, czyli drogi wodnej E-40. Są to elementy na które większego wpływu nie mają zarówno samorządy lokalne oraz Samorząd Województwa.
O tym studium pisaliśmy już:
Trzy propozycje wariantów dla portu multimodalnego
Analiza wielokryteriowa rekomenduje wariant lokalizacyjny nr 2:

Wizualizacje dla I etapu (według studium zrealizowanego do konca 2027 roku):


Wizualizacja dla III etapu (2045 rok):

Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.





