Urząd Miasta prowadzi postępowanie przetargowe na rozszerzenie systemu monitoringu wizyjnego miasta o 7 kamer na Osowej Górze. Co istotne – o kamery monitoringu zabiegali mieszkańcy, stawiając go wysoko w głosowaniu ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Kamery mogą pojawić się dopiero w przyszłym roku.
Zgodnie ze specyfikacją wykonawca będzie miał do 11 miesięcy na zaprojektowanie systemu i montaż. Musimy pamiętać, że konieczne będzie poprowadzenie światłowodów, aby nowe kamery współgrały z głównym systemem monitoringu miejskiego.
Kamery mają pojawić się przede wszystkim przy Szkole Podstawowej nr 64, w parku przy ulicy Kutrowej, czy przy pętli autobusowej. W BBO na ten cel przeznaczono 254 tys. zł.
Z danych na koniec 2025 roku wynika, że obecnie system monitoringu wizyjnego liczy ponad 300 kamer.

Od 2009 roku związany z lokalnymi mediami. Specjalizuje się w tematach dotyczących infrastruktury, polityki regionalnej oraz funkcjonowaniu samorządów.






