Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy: Wierzę, że Trzaskowski swoich deklaracji nie będzie realizował kosztem samorządu

Prezydent Bydgoszczy: Wierzę, że Trzaskowski swoich deklaracji nie będzie realizował kosztem samorządu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 lipiec 2020 16:38

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zapowiedzi kandydata Rafała Trzaskowskiego podniesienia kwoty wolnej od podatku. Wyższa kwota wolna to niższe wpływy z PIT, co przekłada się też na dochody samorządów. Zapytaliśmy prezydenta Bydgoszczy czy obawia się tej deklaracji?

- Kluczem nie jest czy będzie wyższa czy niższa, ale czy z budżetu państwa zostaną zrównoważone te utraty w budżetach samorządów, które z tego powodu wynikają – odnosi się prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - W zeszłym roku budżet państwa uzyskał od Polaków ponad 40 mld zł na podatkach, tylko tymi 40 mld się z samorządami nie podzielił.

 

- Wiem, że kandydat, może od poniedziałku już prezydent Rafał Trzaskowski, jako samorządowiec te mechanizmy dobrze zna, ma te same problemy które my mamy tutaj w Bydgoszczy i wierzę, że tak jak deklaruje swoich deklaracji dochowa i kosztem samorządu rząd nie będzie swoich zachcianek realizował – ocenił włodarz Bydgoszczy.

 

Obecnie podatku dochodowego nie płacą osoby zarabiające do 8 tys. zł rocznie. Rafał Trzaskowsk chce podnieść tę stawkę do 30 tys. zł oraz wprowadzić kwotę wolną na poziomie 8 tys. zł dla zarabiających w przedzaile 30 - 65 tys. zł rocznie.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza zagra w III lidze!

    33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

  • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

    W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu