Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja ds. kryzysu z odbiorem odpadów zakończyła pracę. Co wynika z konkluzji?

Komisja ds. kryzysu z odbiorem odpadów zakończyła pracę. Co wynika z konkluzji?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 wrzesień 2020 00:41

W poniedziałek, wraz z końcem sierpnia, zakończyły prace komisję doraźne Rady Miasta Bydgoszczy. Komisja zajmująca się problemami z odbiorem odpadów w trzech sektorach swoje stanowisko przyjęła niejednogłośnie w piątek.

 

W tym sprawozdaniu pojawia się jeden zarzut pod adresem Urzędu Miasta – za błędną oceniono decyzję o zgodzie na to, aby schodząca z sektorów firma Remondis, zabierała swoje pojemniki jeszcze w marcu, wraz z ostatnim planowanym odbiorem. Przedstawiciele ratusza odpowiedzialni za gospodarowanie odpadam tłumaczyli zgodę na taki krok tym, że zakładano, iż w miejsce pojemników Remondisu będą się pojawiać pojemniki Komunalnika. Jak się jednak okazało z powodu pandemii COVID-19 Komunalnik miał problemy z pojemnikami, stąd też na wiele posesji pojemniki trafiły długo po 1 kwietnia.

 

Komisja wnosi również, aby prezydent Bydgoszczy raz w miesiącu publikował raport dotyczący liczby składanych skarg na firmy odbierające odpady oraz informacje o naliczonych z tego powodu karach umownych.

 

Zdaniem komisji ratusz też zbyt późno zlecił miejskiej firmie ProNaturze odbiory zastępcze. Powinno to, jak czytamy w raporcie końcowym, nastąpić od razu po pierwszych skargach.

 

W dokumencie wskazuje się również, że współpraca na linii Urząd Miasta - Rady Osiedla, mogłaby być lepsza.

 

Raport z powyższymi uwagami komisja przyjęła przy jednym głosie sprzeciwu. Przewodniczący komisji Marcin Lewandowski wyraził zdanie odrębne, w którym sugeruje rozważenie na przyszłość zlecania zamówienia z wolnej ręki w trybie in house, czyli np. spółce komunalnej ProNatura.

 

Swoją opinie o pracach komisji wyraziliśmy natomiast w piątek. Więcej - Jeżeli wybór Komunalnika powinien zostać skontrolowany, to powinna dokonać tego Najwyższa Izba Kontroli

 

Wczoraj protokół końcowy przyjęła komisja ds. zalewanych ulic. Więcej - W przyszłym roku problem zalewanych ulic powinien zacząć zanikać

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza zagra w III lidze!

    33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

  • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

    W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu