Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber: Nie można porównywać sportu zawodowego do zabawy

Schreiber: Nie można porównywać sportu zawodowego do zabawy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 marzec 2021 14:37

Sport wyczynowy to też ważna gałąź gospodarki wiążąca się chociażby z marketingiem, najpopularniejsze dyscypliny sportu gromadzą wokół siebie duży kapitał. Pandemia uderzająca w rozgrywki chociażby poprzez puste trybuny, to z jednej strony zagrożenie dla dochodów sportowców, ale też firm, które na tym rynku są obecne. Dość stanowczo wyartykułował to minister Łukasz Schreiber.

Przed tygodniem w Bydgoszczy zapowiedziano organizację Mistrzostw Polski w szachach, które rozpoczną się pod koniec kwietnia. Minister Schreiber odniósł się do pojawiający się w mediach społecznościowych komentarzy - Pięknie tutaj jakaś zabawa trwa, a ludzie umierają – nawiązał - To nie jest zabawa – zabawa jest wtedy kiedy z dziadkiem gramy w szachy, a nie kiedy są Mistrzostwa Polski w szachy, zabawa jest jakbyśmy zorganizowali turniej dziennikarzy przeciwko załodze Nitro-Chem w tenisa stołowego, ale zabawą nie są występy w Ekstralidze Gwiazdy.


Słowa Schreibera padły podczas konferencji w firmie zbrojeniowej Nitro-Chem, która zdecydowała się przedłużyć wsparcie sponsorskie z Gwiazdą Bydgoszcz oraz rozpocząć współpracę sponsorską z Basket25 Bydgoszcz oraz żużlowcem Grzegorzem Zengotą z Polonii Bydgoszcz. Nitro-Chem będzie także sponsorem szachowych mistrzostw. Więcej o tym piszemy - Nitro-Chem chce pomóc sportowi w trudnym czasie pandemii i rozszerza sponsoring.

 

- Wybitni sportowcy zajmują się sportem na co dzień jako swoją pracą i w tym trudnym czasie jesteśmy w sposób szczególny powinniśmy pamiętać o przedsiębiorcach, którzy mają trudną sytuację, także z branż które dotykane są pośrednio, a nie bezpośrednio całkowitym zamknięcie, ale także pamiętać o naszych sportowcach – podkreślił Schreiber.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

Wiadomości z regionu