Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSchreiber: Nie można porównywać sportu zawodowego do zabawy

Schreiber: Nie można porównywać sportu zawodowego do zabawy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 marzec 2021 14:37

Sport wyczynowy to też ważna gałąź gospodarki wiążąca się chociażby z marketingiem, najpopularniejsze dyscypliny sportu gromadzą wokół siebie duży kapitał. Pandemia uderzająca w rozgrywki chociażby poprzez puste trybuny, to z jednej strony zagrożenie dla dochodów sportowców, ale też firm, które na tym rynku są obecne. Dość stanowczo wyartykułował to minister Łukasz Schreiber.

Przed tygodniem w Bydgoszczy zapowiedziano organizację Mistrzostw Polski w szachach, które rozpoczną się pod koniec kwietnia. Minister Schreiber odniósł się do pojawiający się w mediach społecznościowych komentarzy - Pięknie tutaj jakaś zabawa trwa, a ludzie umierają – nawiązał - To nie jest zabawa – zabawa jest wtedy kiedy z dziadkiem gramy w szachy, a nie kiedy są Mistrzostwa Polski w szachy, zabawa jest jakbyśmy zorganizowali turniej dziennikarzy przeciwko załodze Nitro-Chem w tenisa stołowego, ale zabawą nie są występy w Ekstralidze Gwiazdy.


Słowa Schreibera padły podczas konferencji w firmie zbrojeniowej Nitro-Chem, która zdecydowała się przedłużyć wsparcie sponsorskie z Gwiazdą Bydgoszcz oraz rozpocząć współpracę sponsorską z Basket25 Bydgoszcz oraz żużlowcem Grzegorzem Zengotą z Polonii Bydgoszcz. Nitro-Chem będzie także sponsorem szachowych mistrzostw. Więcej o tym piszemy - Nitro-Chem chce pomóc sportowi w trudnym czasie pandemii i rozszerza sponsoring.

 

- Wybitni sportowcy zajmują się sportem na co dzień jako swoją pracą i w tym trudnym czasie jesteśmy w sposób szczególny powinniśmy pamiętać o przedsiębiorcach, którzy mają trudną sytuację, także z branż które dotykane są pośrednio, a nie bezpośrednio całkowitym zamknięcie, ale także pamiętać o naszych sportowcach – podkreślił Schreiber.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu