Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoszt przeprowadzenia analiz przebudowy Ronda Jagiellonów znacznie wyższy od planu

Koszt przeprowadzenia analiz przebudowy Ronda Jagiellonów znacznie wyższy od planu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 sierpień 2021 12:00
Koszt przeprowadzenia analiz przebudowy Ronda Jagiellonów znacznie wyższy od planu Fot: UMB

O potrzebie przebudowy Ronda Jagiellonów, które zostało zaprojektowane w latach 50. mówi się od dawna, ważnym elementem przebudowy ma być dostosowanie go do dzisiejszych standardów, jeżeli chodzi o potrzeby osób niepełnosprawnych. Zanim cokolwiek ruszy trzeba opracować wielowariantową analizę – podjęciem się tego zadania jest zainteresowana tylko jedna firma.

Pod koniec lipca miało miejsce otwarcie ofert złożonych w postępowaniu przetargowym - jedyną ofertę na blisko 357 tys. zł złożyła bydgoska firma BAK, oferując wykonanie studium w 12 miesięcy. Zamawiający – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej na ten cel przewidział niecałe 265 tys. zł, czyli o blisko 100 tys. zł mniej. Teraz pozostaje czekać na decyzję, czy Bydgoszcz zwiększy budżet, czy postępowanie zostanie unieważnione i na analizy poczekamy dłużej niż planowano.

 

Nie jest powiedziane bowiem że najlepszym rozwiązaniem będzie budowa wind lub innych elementów ułatwiających wjazd i wyjazd wózków inwalidzkich do przejścia podziemnego. Być może lepszym kierunkiem działań okaże się wprowadzenie przejść dla pieszych przez jezdnie. Rondo w obecnym kształcie – zaprojektowane 50 lat temu - niezbyt jest przygotowane do większych zmian, stad też zanim zajdą na nim jakiekolwiek zmiany, czeka je gruntowna przebudowa.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu