Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiebezpieczne ciemności na S-5

Niebezpieczne ciemności na S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 sierpień 2021 06:20
Niebezpieczne ciemności na S-5 Wiadukt w Maksymilianowie

Oświetlanie dróg ekspresowych jest zadaniem publicznym, w praktyce chodzi jednak przede wszystkim o bezpieczeństwo, bowiem jazda nieoświetloną drogą jest zawsze niebezpieczniejsza. Problem z oświetleniem widoczny jest na półnconej obwodnicy Bydgoszczy, w przebiegu drogi ekpresowej S-5 pomiędzy węzłem Aleksandrowo (Osielsko) a Maksymilianowem.

Dość spory fragment powyższego odcinka nie jest oświetlony, stąd też jazda nocą nie jest zbyt komfortowa.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odnosząc się do tej sytuacji informuje, że jej pracownicy monitorują stan oświetlenia i zauważane problemy zgłaszają wykonawcy w ramach okresu gwarancyjnego.

 

Odcinek Aleksandrowo – Tryszczyn do użytku został oddany 31 grudnia 2019 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu